İzmirli Çocuklar Estonya'dan Kupalarla Döndü - Son Dakika

İzmirli Çocuklar Estonya'dan Kupalarla Döndü

19.08.2015 10:04
İzmirli Çocuklar Estonya'dan Kupalarla Döndü, System.String[]

Betül Cemre Yıldız Dama Kulübü öğrencileri, Estonya'daki Türk Daması Avrupa Yaş Grupları Şampiyonası'ndan 5 birincilikle Türkiye'ye döndü.

Betül Cemre Yıldız Dama Kulübü öğrencileri, Estonya'daki Türk Daması Avrupa Yaş Grupları Şampiyonası'ndan 5 birincilikle Türkiye'ye döndü.

İlk kez bir şampiyonaya katılan sporcular Estonya'daki organizasyonda 5 birincilik, 4 ikincilik ve 3 üçüncülük kazandı.

10 yaş erkeklerde Mert Kaynar birinci, Ege Karatosun üçüncü olurken, kızlarda ise ilk 2 sırayı Selin Demirci ve Deniz Çelikkaya elde etti.

13 yaş erkeklerde Atakan Burak Akkahve ikinciliğe, kızlarda Simay Naz Tütüncü birinciliğe, Ebrar Tütüncü ikinciliğe ulaşırken, 16 yaş erkeklerde Egemen Gök üçüncü, kızlarda ise  Gülsu Timurturkan birinci, Edanur Çelikkaya ise ikinci oldu.

19 yaş erkeklerde Tarkan Salğın'ın üçüncü olduğu turnuvada, kızlarda Göksenin Gök ilk sırada yer aldı.

Mert Kaynar: "Birinci olacağımı düşünüyordum"

10 yaş kategorisinde birinci sırada yer alan Mert Kaynar, yaptığı açıklamada, 2 aydır damayla ilgilendiğini, Estonya'da zor rakiplere karşı mücadele ettiklerini söyledi.

Bundan sonra da dama oynamaya devam edeceğini kaydeden Kaynar, "Estonya'ya giderken oradan birinci olacağımı düşünüyordum. Damanın yanı sıra basketbol da oynuyorum. İkisi arasında bir ayrım yapamıyorum. İkisini de oynamaya devam edeceğim" dedi.

Simay Naz Tütüncü: "Eğlenceli ama zordu"

13 yaş kızlarda birinci olan Simay Naz Tütüncü de Estonya'daki şampiyonanın eğlenceli ama zor geçtiğini ifade etti.

Rakiplerinin güçlü olması nedeniyle çekişmeli bir mücadelenin yaşandığını kaydeden Tütüncü, "Dama güzel bir spor, herkes başlamalı diye düşünüyorum. Dama hem kolay hem de eğlenceli, herkes oynamalı" diye konuştu.

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel İzmirli Çocuklar Estonya'dan Kupalarla Döndü - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Doğal gaz fiyatlarına yüzde 1 zam Sivas'ta kar yağışı kenti beyaza bürüdü Engelli adamın darp sonrası ölümüne ikinci tutuklama Genç kıza taciz iddiasını duyan köylüler toplandı, bölgeye çok sayıda jandarma sevk edildi Hastasını ameliyat ederken duruşmaya katılan ABD'li doktor, mahkeme heyetini şoke etti Şeyma Subaşı'ndan Mısırlı sevgilisiyle yeni poz: Sana çok deli oluyorum Berrak Tüzünataç ile Uraz Kaygılaroğlu aşk yaşadıkları iddiasıyla gündeme geldi Son Dakika: CHP Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar partisinden istifa etti