İzmirli Şehidin Baba Evine Ateş Düştü - Son Dakika

İzmirli Şehidin Baba Evine Ateş Düştü

04.05.2012 13:30
İzmirli Şehidin Baba Evine Ateş Düştü, System.String[]

Jandarma Komando Astsubay Kıdemli Çavuş Yıldırım Akbulut'un İzmir'in Bergama İlçesi'ndeki baba ocağına ateş düştü.

Tunceli merkeze bağlı Alacık Köyü kırsal kesiminde teröristlerle girilen çatışmada iki er ile birlikte şehit olan Jandarma Komando Astsubay Kıdemli Çavuş Yıldırım Akbulut'un (23) İzmir'in Bergama İlçesi'ndeki baba ocağına ateş düştü.

Şehit astsubayın Bergama Tepeköy Köyü'ndeki baba evinde gözyaşları sel oldu. Baba Muharrem ve anne Esma Akbulut'a acı haberi, Bergama Kaymakamı Ahmet Ertan Yücel, Bergama Garnizon Komutanı Hava Savunma Kurmay Albay Halil Çetin verdi.

İki çocuğundan birinin şehit olduğunu öğrenen anne Esma Çetin gözyaşlarına boğuldu. Soğukkanlı olmaya çalışan inşaat işçisi baba Muharrem Akbulut ise "Vatan sağolsun" diyebildi.

Şehidin halası Senem Cankurt, "15 gün izne gelmişti. Bana, 'Ölümlü dünya. Bugün var, yarın yokuz. Başımıza ne geleceği belli değil' diyerek, kendi elleri ile börek ve çay ikram etmişti. Sanki şehit olacağı içine doğmuş gibiydi" diyerek, gözyaşı, döktü.

Şehit astsubayın evi taziye ziyaretine gelen yakınlarının akınına uğradı.

Şehit erin evine Türk bayrağı asıldı.

Akbulut'un Tepeköy'ün ikinci şehidi olduğu öğrenildi.

Henüz 10 aylık olan "Barlas" isminde bir oğlu bulunan şehit Akbulut'un eşi 23 yaşındaki Pelin Akbulut'a (23) ise kara haber Ankara Gölbaşı'ndaki evinde verildi.

Şehit astsubay Akbulut'un cenazesinin yarın (Cumartesi) Tepeköy Köyü'ne getirilerek toprağa verileceği bildirildi.

İzmirli Şehidin Baba Evine Ateş Düştü
İzmirli Şehidin Baba Evine Ateş Düştü
İzmirli Şehidin Baba Evine Ateş Düştü

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İzmirli Şehidin Baba Evine Ateş Düştü - Son Dakika


Son Dakika

Eski CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen: İlk kurultayda genel başkan adayı olacağım Kocasına kızan Hanife, sosyal medyadan açık saçık fotoğrafını paylaştı Birlikte kaçtığı 3 çocuklu kadının kocasını sokakta görünce kurşun yağdırdı İspanyol ilaç şirketi müjdeyi verdi: Korona aşısından sonra ciğerlerdeki virüsü yüzde 99 oranında azaltan ilaç geliyor Mesut Özil'in imza törenine 132 basın mensubu akreditasyon başvurusu yaptı İstanbul'a kar geri geliyor! Yarın öğleden sonra başlayacak, işte etkili olacağı ilçeler İki buçuk aylık bebeğini yastıkla boğan anneye müebbet hapis cezası verildi Evladının koli bandı ile boğarak öldürdüğü kadından geriye katıldığı programdaki görüntüleri kaldı