'İzmirliler sanata karşı duyarlı davranıyor" - Son Dakika

'İzmirliler sanata karşı duyarlı davranıyor"

21.03.2017 14:35
'İzmirliler sanata karşı duyarlı davranıyor"

İzmir'in yeni kültür-sanat merkezi Mahall Bomonti Sanat'ta, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde açılan "Heykelin İzinde 8 Kadın" sergisi büyük ilgi görüyor.

Lebriz Art Solutions organizasyonuyla bir araya gelen 8 sanatçı kadın İzmir'de gördükleri ilgiden çok memnun olduklarını vurguladı. Eserlerinin tarihi Bomonti Tesisleri arazisinde geliştirilen Mahall Bomonti İzmir projesi içindeki özel galeride sergilenmesinden son derece mutlu olan sanatçılar heyecanlarını dile getirdi.

"İzmirlileri çok seviyoruz"

Yasemin Aslan Bakiri: "İzmirlilerin sanata yaklaşımlarının gerçekten çok pozitif. İzmirlileri çok seviyoruz. Çünkü sanata karşı gerçekten duyarlı davranıyorlar. Sanatsal çalışmaların yapılmasına sürekli katkıda bulunuyorlar. Sergileri gezerken de çok güzel bildirimler alıyoruz."

"Bu şehirde olması beni heyecanlandırdı"

Ayfer Kalsın: "İzmir'de, bu şehirde olması heyecanlandırdı beni. 8 kadın arasında benim de seçilmem hoşuma gitti. Bana özgü bir tarzda, porselen malzemeyle çalışıyorum. Eserlerim "Fırtınalar Şehri" adını taşıyan bir seriden parçalar. Her biri bir sufiyi temsil ediyor. Birimlerin herhangi bir cinsiyeti yok. Sufilerin de normalde olmuyor. Yani biraz tasavvuf etkili. Birbirlerine zarar vermeden ilerliyorlar. Saf, temiz, ahlaklı bireyleri temsil ediyorlar."

"Heykellerim kadın üzerine"

Yakut Ayverdi: "Heykellerim genellikle kadın üzerine… Yıllardır hep aynı konu, hep aynı tema üzerinde çalışıyorum. Kadınlar günü dolayısıyla gelen teklif beni çok sevindirdi. Benimle birlikte 8 sanatçının böyle güzel bir yerde sergi açması çok onur verici."

"Aslında insanoğlu çok ileri gitmedi"

Tina Varon: "8 kadın denilince bayağı heyecanlandım. İlk defa böyle bir çalışmaya katıldım. Sergideki eserlerim "Totem" serisinden yaptığım çalışmalar. Totem, yüzyıllardan beri insanların değişmeyen duygularını, düşüncelerini, arayışlarını, yakarışlarını analatan bir şey… Aslında insanoğlunun çok ileri gitmediğini vurgulamaya çalışıyorum."
Sanatçılar Ayfer Kalsın, Benan Bulut, Pembe Hilal Tüzüner, Şebnem Keçeli, Tina Varon, Yakut Ayverdi, Yasemin Aslan Bakiri ve Yıldız Yılmaz'ın toplam 32 eserinden oluşan "Heykelin izinde 8 Kadın" sergisi 5 Nisan'a kadar, Türkerler Holding tarafından geliştirilen Mahall Bomonti İzmir projesi Tanıtım Ofisi'ndeki Mahall Bomonti Sanat'ta açık kalacak.

YORUMLAR
500
11 kişiye mezar olan apartmanın davasında 3 beraat, 8 ceza talebi 11 kişiye mezar olan apartmanın davasında 3 beraat, 8 ceza talebi Başkan Soyer: 'Demokrasinin gereği olarak muhtarları önemsiyoruZ' Başkan Soyer: 'Demokrasinin gereği olarak muhtarları önemsiyoruZ' Yılmaz Erbek Apartmanı davasında  8 sanık için 3 yıldan 20 yıla kadar hapis istemi Yılmaz Erbek Apartmanı davasında  8 sanık için 3 yıldan 20 yıla kadar hapis istemi
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 'İzmirliler sanata karşı duyarlı davranıyor' - Son Dakika


Advertisement