İzmirliler Yağışlı Havada 2012'yi Coşkuyla Karşıladı - Son Dakika

İzmirliler Yağışlı Havada 2012'yi Coşkuyla Karşıladı

9 yıl önce

İzmirliler yağışlı havaya rağmen 2012 yılını,Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen Grup Başıbozuk ve Grup Seksendört konserleriyle coşku içinde karşıladı.

İzmirliler Yağışlı Havada 2012'yi Coşkuyla Karşıladı, System.String[]

İzmirliler yağışlı havaya rağmen 2012 yılını,Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen Grup Başıbozuk ve Grup Seksendört konserleriyle coşku içinde karşıladı. Gece saat 24.00'ü gösterdiğinde İzmir semaları, havai fişek gösterileriyle renklendi. Bazı sanatçılar Kuzey Irak sınırında 35 kişinin hayatını kaybettiği olay nedeniyle konserlerini iptal ederken İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Cumhuriyet Meydanı'nda organize ettiği konserin iptal edilmemesi dikkat çekti.


İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen etkinlikler renkli görüntülere sahne oldu. Soğuk ve yağmurlu havaya rağmen meydanı doldurançok sayıda kişi, 2011'in son saatlerini eğlenerek geçirdi. Grup Başıbozuk ve Grup Seksendört'ün seslendirdiği şarkılara eşlik eden yüzlerce İzmirli, meydanda saatlerce eğlendi. 2011'in son dakikalarında sahneye çıkan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yeni yılda İzmirlilere, ülkeye ve dünya insanına barış, özgürlük, sevgi ve adalet mesajı gönderdi. Kocaoğlu, "2012 yılında terörün olmamasını, insanların ölmemesini, adaletin tecelli etmesini, dünya barışının tesis edilmesini, insanların birbirini sevmesini ve mutlu olmasını diliyorum. Mutlu yıllar sevgili hemşehrilerim." diye konuştu.


Daha sonra meydanı dolduran binlerce İzmirli, 2012 için geri sayıma başladı. Vatandaşlar, 10'dan geriye doğru sayarak 2012 yılına girdi. Gece yeni yılın ilk saniyeleriyle birlikte havai fişek gösterileriyle aydınlandı.

Haber Yayın Tarihi: 01.01.2012 12:57 Kaynak: CHASon Dakika

Onur Kıvrak sosyal medya hesabı açtı, paylaşımlarıyla dikkat çekti
Mert Hakan, olay olan gol sevinci sonrası özür diledi A Spor spikeri Setenay Cankat'ın görevine son verildi