İzmit Körfezi'ne 5 bin balık bırakıldı - Son Dakika

İzmit Körfezi'ne 5 bin balık bırakıldı

23.10.2020 14:24
İzmit Körfezi'ne 5 bin balık bırakıldı, System.String[]

İZMİT Körfezi Balıklandırma Projesi kapsamında yaklaşık 5 bin levrek, çupra ve kalkan balığı denize bırakıldı.

İZMİT Körfezi Balıklandırma Projesi kapsamında yaklaşık 5 bin levrek, çupra ve kalkan balığı denize bırakıldı.

İzmit Körfezi Balıklandırma Projesi'nin üçüncü etabı kapsamında levrek, çupra ve kalkan balıkları denizle buluşturuldu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Trabzon Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü ortaklığında üretilen yaklaşık 5 bin balık, Darıca Millet Bahçesi Sahili'nden denize bırakıldı. Törene, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir ve milli sporcu Şahika Encümen katıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, "İzmit Körfezimiz başta olmak üzere tatlı sularımızda olta balıkçılığına dönük adımlar atıyoruz. Balık çeşitliliğimizin arttığı her geçen gün balıklandırma çalışmalarımıza da ağırlık veriyoruz. Bu adımlardan birisi İzmit Körfezi Balıklandırma Projesi'nin üçüncü etabı olan Darıca Sahili'nde balıklarımızı denizle buluşturduk. 2017 ve 2018 yılları içerisinde levrek, kalkan ve çupra balıkları olmak üzere toplam 12 bin adet balık İzmit Körfezi'ne bırakılmıştı. Ancak bu balıklarımızın farklı bir özelliği var. Bu balıklarımız İzmit Körfezi'nden alınıp Trabzon ve Antalya'ya yetiştirildi. Balıklarımızın üzerinde çipleri var. Bunlar yavru balık değil. Böylelikle balıklarımızın ne kadar büyüdüklerini ve nerede olduklarını görebileceğiz" dedi.


- Kocaeli
İzmit Körfezi'ne 5 bin balık bırakıldı
İzmit Körfezi'ne 5 bin balık bırakıldı
İzmit Körfezi'ne 5 bin balık bırakıldı
İzmit Körfezi'ne 5 bin balık bırakıldı
İzmit Körfezi'ne 5 bin balık bırakıldı
İzmit Körfezi'ne 5 bin balık bırakıldı
İzmit Körfezi'ne 5 bin balık bırakıldı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İzmit Körfezi'ne 5 bin balık bırakıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Wanda Nara art arda 2 pozunu paylaştı, takipçileri beğeni yağmuruna tuttu Halı sahada futbol oynayan 13 kişi ve işletme sahibine 14 bin lira 'koronavirüs' cezası Seçimi kaybeden Donald Trump'ın B planı hazır! Kitap ve program teklifleri 100 milyon doları buldu Acıların en büyüğü! Tek oğlunu hırsız zannedip tüfekle öldürdü Her gün aynı yere gözünü dikiyor: Mazgalı izleyen köpek, vatandaşın ilgi odağı oldu İngilizlerin araştırması acı gerçeği ortaya koydu: Korona aşısı ardından hayat, uzun bir süre normale dönemeyecek Kokoreççi görünümlü pavyona baskın! Ekipler gördüklerine inanamadı İhracatçılar endişeli, Avrupa kapıları kapatırsa 150 milyon dal Noel çiçeği çöpe gidecek