İznik Belediyesi tarafından açılan optimist yelken kursunda sertifika heyecanı yaşandı - Son Dakika

İznik Belediyesi tarafından açılan optimist yelken kursunda sertifika heyecanı yaşandı

31.08.2021 16:49
İznik Belediyesi tarafından açılan optimist yelken kursunda sertifika heyecanı yaşandı

İznik Belediyesi İzzet Peşte Su Sporları Kamp ve Eğitim Merkezi'nde gerçekleşen optimist yelken kurslarından 20 öğrenci mezun oldu.

İznik Gölünde uzun yıllar sonra yeniden başlanan optimist yelken kurslarının yıl boyu sürmesi planlanıyor.

Kurslarını başarıyla tamamlayan minik yelkenciler sertifikalarını İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta'nın elinden aldılar. Başkan Usta buradaki konuşmasında "Bundan 30-40 yıl evvel bizler buralarda bu kurslara katıldık. Uzun yıllar İznik bu kurslara hasret kaldı.Bugün yeniden faaliyete geçirdiğimiz optimist kurslarımızın son günü. Miniklerimizin heyecanı gözlerinden okunuyor.Bizler gençlerimizi bir ileriki yelkenli seviyesine geçirerek eğitim vermeyi planlıyoruz. Yetiştirdiğimiz gençlerimizi ulusal ve uluslar arası müsabakalara göndererek ilçemizi en iyi şekilde temsil etmelerini sağlayacağız.İznik Gölü su sporlarına merkez olacak. Her bir gencimizi kutluyorum. Sağlık ve başarılarla dolu eğitim hayatı diliyorum" diye konuştu.

Antrenör Mustafa Öncü ve Antrenör Yardımcısı Oğuz Konak nezaretinde gerçekleştirilen kursların son gününde 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Zafer Yarışı düzenlendi. Miniklerin rüzgara karşı kıyasıya yarıştığı yarışlarda Yusuf Eymen Balaban birinci, İsmail Adalı ikinci, Zeynep Nida Ergin ise üçüncü oldu. Yapılan yarışla minik yelkenciler ilk madalyalarını aldılar.

YORUMLAR
500
Bursa'da uyuşturucu ürettikleri iddia edilen 3 şüpheliden biri tutuklandı Bursa'da uyuşturucu ürettikleri iddia edilen 3 şüpheliden biri tutuklandı Evlerinde ve bahçelerinde kenevir yetiştiren 3 kişiye gözaltı Evlerinde ve bahçelerinde kenevir yetiştiren 3 kişiye gözaltı Jandarma zehir tacirlerine göz açtırmadı Jandarma zehir tacirlerine göz açtırmadı
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel İznik Belediyesi tarafından açılan optimist yelken kursunda sertifika heyecanı yaşandı - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement