İznik gölünde büyük keşif - Son Dakika

İznik gölünde büyük keşif

10.05.2021 14:13
İznik gölünde büyük keşif

Bursa'nın İznik ilçesinde gölde balıkçılar tarafından bulunan üzeri desenli tarihi eseri İznik Müze Müdürü ve arkeologlar inceledi.

Bursa'nın İznik ilçesinde gölde balıkçılar tarafından bulunan üzeri desenli tarihi eseri İznik Müze Müdürü ve arkeologlar inceledi. Çıkan eserlerin gölün içinde bulunan önemli bir tarihi yapının olduğu iddia ediliyor.

İznik'te geçtiğimiz hafta balıkçılar tarafından üzeri desenli ve yazılı tarihi eserler bulunmuş kıyıya çıkartılmıştı. İznik Müze Müdürü Ahmet Türkmenoğlu ve arkeologlar eseri yakından inceledi. Gölde önemli bir tarihi yapıya ait olduğu düşünülen tarihi eserlerin 2 bin yıllık olduğu ifade edildi.

Suyun içerisinde olduğu iddia edilen tarihi yapı su altı arkeologları tarafından detaylı incelenecek. Eserlerin bulunduğu alanın ise koruma altına alınacağı öğrenildi.

(İlkay Altay - Mehmet Buldu/İHA)

YORUMLAR
500
Nilüfer'de 'Uni Uçuş Günleri' Başladı Nilüfer'de 'Uni Uçuş Günleri' Başladı Kılıçdaroğlu'ndan Canan Kaftancıoğlu mesajı: Genç muhafazakar kadın, aynısı sana da yapılacak Kılıçdaroğlu'ndan Canan Kaftancıoğlu mesajı: Genç muhafazakar kadın, aynısı sana da yapılacak
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel İznik gölünde büyük keşif - Son Dakika


Advertisement