İznik Roma Antik Tiyatrosu Gün Yüzüne Çıkarılıyor - Son Dakika

İznik Roma Antik Tiyatrosu Gün Yüzüne Çıkarılıyor

08.09.2012 14:32
İznik Roma Antik Tiyatrosu Gün Yüzüne Çıkarılıyor, System.String[]

Bursa'nın İznik ilçesinde bulunan İznik Roma Antik Tiyatrosu'nun devam eden temizlik çalışmalarında, devlet adamlarının izleme bölümü olan nişli oturma grupları ortaya çıktı.

Bursa'nın İznik İlçesi'nde beşik tonozlar üzerine kurulan ve dünyanın alanında sayılı eserlerden İznik Roma Antik Tiyatrosu'nun devam eden temizlik çalışmalarında, soylu ve devlet adamlarının izleme bölümü olan nişli oturma grupları ortaya çıktı.

Bursa İl Özel İdaresinin 400 bin TL ödenek ile çevre düzenlemesi ve moloz kaldırma çalışmalarını sürdürdüğü İznik Roma Tiyatrosu, yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı. 1900 yıl önce yapılan tiyatronun oturma alanında, dönemin valisi ve soyluların oyunları izleyip halkı selamladığı işlemeli nişli alan ortaya çıktı. Tiyatroda devam eden temizleme çalışmalarından sonra ekreolojik kazalara başlanacağı açıklandı.

İznik Roma Antik Tiyatrosu, Roma İmparatoru Traianus zamanında eyalet valisi Pilinius Csecillius Secunds 62-113 tarafından yaptırıldı. - Bursa/ İznik

İznik Roma Antik Tiyatrosu Gün Yüzüne Çıkarılıyor
İznik Roma Antik Tiyatrosu Gün Yüzüne Çıkarılıyor
İznik Roma Antik Tiyatrosu Gün Yüzüne Çıkarılıyor
İznik Roma Antik Tiyatrosu Gün Yüzüne Çıkarılıyor

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İznik Roma Antik Tiyatrosu Gün Yüzüne Çıkarılıyor - Son Dakika


Son Dakika

BM'nin yıllardır uygulamadığı kararı Azerbaycan ordusu uyguladı! Zengilan ve Horadiz kentleri işgalden kurtarıldı Kiracı, hayatına renk katmak için kaldığı evi yaktı Mikel Arteta, Mesut Özil'i Premier Lig kadrosunun dışında bıraktı TBMM Başkanı Şentop Ermenistan'ın ambargo söylemini değerlendirdi: Fıkra olarak anlatılacak bir şeydir Çoklu organ yetmezliğinden dolayı ölüm döşeğindeki Hakan Taşıyan'ın son hali sevenlerini kahretti Esra Erol'un programında ilginç olay! Karısı evi terk edip başka bir adamla düğün yaptı Kılıçdaroğlu parti grubunda Bahçeli'ye teşekkür etti: İktidarın rezilliği bundan iyi anlatılamazdı Aşiret düğününde gelin ve damada 40 dakikada 1 milyon liralık takı