İznik'te Kaymakam Hüseyin Avcı'nın İsmi Bulvarda Yaşayacak - Son Dakika

İznik'te Kaymakam Hüseyin Avcı'nın İsmi Bulvarda Yaşayacak

18.12.2018 14:27
İznik'te Kaymakam Hüseyin Avcı'nın İsmi Bulvarda Yaşayacak, System.String[]

BURSA'nın İznik ilçesinde 2003 ile 2008 tarihleri arasında görev yapan merhum Kaymakam Hüseyin Avcı'nın ismi bulvarda yaşayacak.

BURSA'nın İznik ilçesinde 2003 ile 2008 tarihleri arasında görev yapan merhum Kaymakam Hüseyin Avcı'nın ismi bulvarda yaşayacak. İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, "Kendisine vefa borcumuzu ödemek için bu adımı attık" dedi.

İznik'te 6 Ekim 2003 ile 13 Ağustos 2008 tarihleri arasında kaymakamlık yapan ve ilçenin tarihi ile ilgili önemli çalışmalar yürüten merhum Hüseyin Avcı'nın ismi ilçedeki Yenişehir Kapı ile İznik Gölü'nü birbirine bağlayan bulvara verildi. İznik Belediye Başkanı Osman Sargın 'Kaymakam Hüseyin Avcı Bulvarı' ile ilgili yaptığı açıklamasında şunarı kaydetti:

"İznik ilçemizde her geçen gün hayata geçirdiğimiz örnek projeler ve çalışmalar ile şehre değer katmaya çalışıyoruz. İşte geçmişte de ilçemize değerli katkıları olan merhum Kaymakamımız Hüseyin Avcı anısını yaşatmak için, kamulaştırdığımız 20 metre genişliğinde ve Yenişehir Kapı ile İznik Gölü'nü birbirine bağlayan bulvara ismini veriyoruz. Belediye Meclisimizde aldığımız karar ile bundan böyle bu alan 'Kaymakam Hüseyin Avcı Bulvarı' olarak anılacaktır. Merhum Kaymakamımız özellikle İznik'teki tarihin ayağa kaldırılması çalışmaları noktasında önemli adımlar atmıştır. Kendisine vefa borcumuzu ödemek için bu adımı attık. Ben bu vesile ile kendisine Allah'tan rahmet diliyor, yeni bulvarımızın ilçemize ve hemşerilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

Merhum Kaymakam İznik görevi sonrası Tokat'a Vali Yardımcısı olarak atandıktan sonra 23 Şubat 2009 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirmişti.

- İznikbursa

İznik'te Kaymakam Hüseyin Avcı'nın İsmi Bulvarda Yaşayacak
İznik'te Kaymakam Hüseyin Avcı'nın İsmi Bulvarda Yaşayacak
İznik'te Kaymakam Hüseyin Avcı'nın İsmi Bulvarda Yaşayacak

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İznik'te Kaymakam Hüseyin Avcı'nın İsmi Bulvarda Yaşayacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Çarşamba gününe dikkat! Beklenen kar yağışı İstanbul'a geri dönüyor Henüz 18 bile değiller! Kız arkadaşını dövüp, utanmadan kayda aldırdı Normalleşme kararları için ilk hedef 12 milyon kişinin mart ayının ilk haftasına kadar aşılanması Emre Aşık ve Yağmur Aşık mahkemede! Boşanma davasına sevgilisi ile geldi CHP'de bir skandal daha! Kadına çeşme başında tecavüz eden ilçe başkanı, kola ve aspirinle düşük yaptırmış Fransa'da 2 milyona yakın ördek kuş gribi nedeniyle itlaf edildi Fenomen dizi Çukur, Fenerbahçe'nin Mesut Özil transferine gönderme yaptı Temizlik görevlisi yolda bulduğu 50 bin lirayı sahibine teslim etti