İzsu'nun Kestiği Fatura Öğrencileri Mağdur Etti - Son Dakika

İzsu'nun Kestiği Fatura Öğrencileri Mağdur Etti

05.01.2012 14:31
İzsu'nun Kestiği Fatura Öğrencileri Mağdur Etti, System.String[]

İzmir'de, eğitim öğretim veren Tınaztepe İlköğretim Okulu'nun hafta başından itibaren sularının kesildiği belirtildi.

İzmir'de, eğitim öğretim veren Tınaztepe İlköğretim Okulu'nun hafta başından itibaren sularının kesildiği belirtildi.

İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi (İZSU), kentte biriken su faturası borçlarının ödenmediği okulların sularını kesti, 79 ilkokul öğretim okuluna da tebligat gönderdiği belirtildi.

70 öğrencinin eğitim öğretim gördüğü Tınaztepe İlköğretim Okulu'nda 4 gündür suların kesik olduğu ifade edildi. Okulun Müdürü Ahmet Demirbağ, kesintinin sebebi olarak İZSU'yu işaret ederken, çocuklar mağdur olduklarını belirtti.

Öğrenciler, tuvalete bile gidemediklerini belirterek "Teneffüste oynarken sınıfa geçtiğimizde ellerimizi bile yıkayamıyoruz. Okuldan çıkıp eve gidene kadar pislik içindeyiz. Yanımızda ıslak mendil ve pet şişelerde su getiriyoruz. Tuvalet ihtiyacımızı okul bahçesinde bulunan halk eğitim merkezinden giderebiliyoruz" dediler.

Bazı veliler ve okul aile birliği çalışanları, mağduriyetin okuldan kaynaklanmadığını belirterek İZSU'nun tutumunu eleştirdi. Bir veli, prosedür gereği ilköğretim okullarının su faturalarının ilçe milli eğitim müdürlüklerine gönderildiğini belirtti.

Bu arada, Özel İdare müdürlükleri tarafından tahsilatın yapıldığı öğrenildi. Öte yandan bazı okulların çeşitli tarihlere ait ödenmemiş borçlarının bulunduğu, faturaların tahsili için ise okullara yazı gönderildiği, söz konusu tebligatların 79 okula daha gönderileceği öğrenildi. - İZMİR

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel İzsu'nun Kestiği Fatura Öğrencileri Mağdur Etti - Son Dakika


Son Dakika

Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son dakika: Azerbaycan ve Ermenistan, insani ateşkes konusunda anlaştı Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Fenerbahçe taraftarından rakibi kızdıracak tezahürat: Trabzon kümeye Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti 6 maçta 6 gol atan Alanyasporlu Davidson, Süper Lig gol krallığında zirveye oturdu