Jale Nejdet Erzen'den "Doğa ve Duygu" - Son Dakika

Jale Nejdet Erzen'den "Doğa ve Duygu"

18.02.2012 13:50
Jale Nejdet Erzen'den

Mine Sanat Galerisi, her iki mekanında da Ressam, Sanat Tarihçisi Jale Nejdet Erzen'in çalışmalarına yer veriyor.

5 Mart – 29 Nisan 2012 Nişantaşı Mekanı// 8 Mart – 29 Nisan 2012 Caddebostan Mekanı

Mine Sanat Galerisi, Nişantaşı ve Caddebostan'daki her iki mekanında da Ressam, Sanat Tarihçisi Jale Nejdet Erzen'in çalışmalarına yer veriyor.

Jale Necdet Erzen'in çalışmaları, doğanın çok yönlü vurguları ve sessizliğinden esinle bedeni, resmin görsel nitelikleri sayesinde sözsüz bir dünyaya taşıyor. Doğanın, görme ve onun sarhoşluğu ile hissedilen sürekliliği; biçimde de sözel anlamlara izin vermeyen bir süreklilik yaratıyor. Doğanın gizilgücünü taşıyan beden, resimde görünmez derinlik ya da iç hacim sorununu irdeler hale gelirken diğer yandan her hareketi ve teninin her nefes alışı ile mekanı oluşturuyor. Bir ilişkiyi anlatarak zaman boyutunu da var ediyor.

5 Mart - 29 Nisan 2012 tarihleri arasında Nişantaşı mekanımızda, 8 Mart - 29 Nisan 2012 tarihleri arasında ise Caddebostan mekanımızda Erzen'in eserlerini izleyebilirsiniz.

Mekanlarımız, 11:00 – 19:00 saatleri arası Pazar-Pazartesi hariç her gün açıktır.

Jale Nejdet Erzen'den Doğa ve Duygu

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Jale Nejdet Erzen'den 'Doğa ve Duygu' - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Ahmet Kural yeni imajını paylaştı, hayranları şaşkınlığını gizleyemedi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu Kasımpaşa-Göztepe maçında VAR incelemesinin uzun sürmesi tartışmalara neden oldu ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor Öldü denilerek morga kaldırılan bebeğin yaşadığı ortaya çıktı Seyir halindeki tırın kasasına çarpan geyik telef oldu "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi