Jammer'li Hırsızlar Güvenlik Kamerasında - Son Dakika

Jammer'li Hırsızlar Güvenlik Kamerasında

26.11.2012 15:49
Jammer'li Hırsızlar Güvenlik Kamerasında, System.String[]

İstanbul'da, sinyal bozucu "jammer" cihazı ile kilitlenmelerini önledikleri park halindeki 3 ayrı araçtan hırsızlık yaptıkları ileri sürülen 2 kişi tutuklandı.

İstanbul'da, sinyal bozucu "jammer" cihazı ile kilitlenmelerini önledikleri park halindeki 3 ayrı araçtan hırsızlık yaptıkları ileri sürülen 2 kişi tutuklandı.

Yaptıkları hırsızlık saniya saniye güvenlik kameralarına yansıyan şüphelilerden Ahmet Serkan D.'nin cezaevi firarisi olduğu ortaya çıktı.

Yakalandığında polislere sahte kimlik gösteren Ahmet Serkan D.'yi çalan telefonu ele verdi. Ekiplerin daha önceden belirledikleri ve o anda aradıkları telefon yanlarında çalınca Ahmet Serkan D. suçunu itiraf etmek zorunda kaldı.

Haber-Kamera: Mehmet AKTARAN-İSTANBUL DHA

Bahçelievler'de, 12 Ekim 2012 tarihinde bir otomobilden yapılan hırsızlık güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, hırsızlığın meydana geldiği otomobil park edilirken görülüyor. Araç sahibinin gitmesinin ardından bir kişinin aracın bir çanta çalarak uzaklaştığı görülüyor. Kamera görüntülerinden şüphelilerin kimlikleri tespit edildi. Bu kişileri yakalamak için harekete geçen Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, bu kişilerin bir araç kiralama şirketinde otomobil kiraladıklarını belirledi.

Bunun üzerine kiralanan araç takibe alındı. Bağcılar'dan bir otomobilden hırsızlık yaparak uzaklaştıkları fark edilen Ahmet Serkan D.(34) ile Fatih Y.(37), durdurulan otomobilin içersinde gözaltına alındı.

Yakalandığında polislere sahte kimlik gösteren Ahmet Serkan D.?yi çalan telefonu ele verdi. Ekiplerin daha önceden belirledikleri ve o anda aradıkları telefon yanlarında çalınca, Ahmet Serkan D. suçunu itiraf etmek zorunda kaldı. Ahmet Serkan D., benzer suçlardan dolayı hükümlü olduğu Tekirdağ Yarı Açık Cezaevi'nden firar ettiği için böyle bir yola başvurarak sahte kimlikle dolaştığını itiraf etti.

Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilerek sorgulanan Ahmet Serkan D. ile yine sabıkalı olan suç ortağı Fatih Y.?nin kaldıkları evde yapılan aramada, hırsızlıkta kullanılan jammerler ile çalıntı malzemeler ele geçirildi. Sinyal bozucu 'Jammer" cihazı ile 3 ayrı otomobilden hırsızlık olayının failleri oldukları anlaşılan Ahmet Serkan D. ile Fatih Y. çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Jammer'li Hırsızlar Güvenlik Kamerasında

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Jammer'li Hırsızlar Güvenlik Kamerasında - Son Dakika


Son Dakika

iPhone tutkunları, kutulara kulaklık ve şarj aletinin eklenmesi için TBMM'ye başvurdu Kim Milyoner Olmak İster'den 125 bin TL kazanan Hikmet Karakurt, kardeşine verdiği sözü tuttu Altın gibi sürekli yükseliyor! Ihlamurun kilosu 220 lira oldu, vatandaş gramla satın alıyor Son dakika: Altının gram fiyatı 493 lira ile rekor tazeledi Yarı çıplak haldeki genç, 5. kattan böyle düştü Vicdansızların sıpaya yaptığı işkence cezasız kalmadı Dedesi yaşındaki adamın istismar ettiği küçük kız: Özel bölgemi kıyafetimin üstünden elledi Hurdacı buldu, incelemeye alındı: Ayasofya'nın 2 bin yıllık çanı olduğu değerlendiriliyor