Jandarma Taburu'nda 3 Kemik Bulundu - Son Dakika

Jandarma Taburu'nda 3 Kemik Bulundu

18.01.2012 18:09
Jandarma Taburu'nda 3 Kemik Bulundu, System.String[]

Şırnak'ın Silopi ilçesine bağlı Görümlü Köyü'nde bulunan Jandarma Taburu'nda faili meçhul kazısı başladı.

Şırnak'ın Silopi ilçesine bağlı Görümlü Köyü'nde bulunan Jandarma Taburu'nda faili meçhul kazısı başladı. Bugünkü kazılarda 3 parça kemik bulundu. Kazılar, yarın devam edecek.

Doğu ve Güneydoğu'daki faili meçhul ve kayıp olaylarını araştıran özel yetkili savcıların denetimindeki kazılara, kayıp aileleri ve avukatlar da katılıyor. Görümlü Köyü'nde 1993 yılında askerler tarafından gözaltına alınıp karakola götürülen 6 köylüden bir daha haber alınamamıştı.

Diyarbakır'daki özel yetkili savcılara ifade veren, o dönemde taburda görevli bir asker, 6 köylünün önce ayaklarına kurşun sıkıldığını, ardından ayaklarından bağlanıp yerde bir saat süründürüldüklerini ve cesetlerinin tabura gömüldüğünü ileri sürdü. Olayı bütün detaylarıyla anlatan görgü tanığı, 6 köylünün gömüldüğü yerin krokilerini de çizdi.

Jandarma Taburu'nda 3 Kemik Bulundu

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Jandarma Taburu'nda 3 Kemik Bulundu - Son Dakika


Son Dakika

Borussia Dortmund, derbide Schalke 04'ü 3-0 mağlup etti Maltepe sahilinde bir gemide yangın çıktı Son Dakika: Galatasaray, deplasmanda Erzurumspor'u 2-1 mağlup etti Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Geçtiğimiz günlerde evinde yangın çıkan Eser Yenenler, şimdi de koronavirüse yakalandı Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama