Jandarmada Mezuniyet Heyecanı - Son Dakika

Jandarmada Mezuniyet Heyecanı

07.09.2018 17:27
Jandarmada Mezuniyet Heyecanı

Jandarma Genel Komutanlığının Güvercinlik’teki yerleşkesinde Jandarma Havacılık Başkanlığı’nın 50’nci kuruluş yıl dönümü kutlanarak, pilot ve teknisyenlerin mezuniyet töreni düzenlendi.

Jandarma Genel Komutanlığının Güvercinlik'teki yerleşkesinde Jandarma Havacılık Başkanlığı'nın 50'nci kuruluş yıl dönümü kutlanarak, pilot ve teknisyenlerin mezuniyet töreni düzenlendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da katıldığı törende 4'ü jandarma pilotu, 14'ü Emniyet Genel Müdürlüğü uçuş teknisyeni, 6'sı Sahil Güvenlik Komutanlığı bakım teknisyeni olmak üzere 14 kişi mezun oldu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törene, Bakan Soylu'nun yanı sıra Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, askeri personel, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı. Törende konuşan Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, "Şüphesiz ki şu an en büyük mutluluğu ve gururu siz aileler yaşamaktasınız. Genç pilot ve teknisyenlerimize bu zorlu süreçte verdikleri destekten dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Mezun olan değerli arkadaşlarım havacılık mesleğinin güç koşullarını göğüsleyebilecek seviyede yetiştirilen bizlerin burada edineceğiniz bilgilerle yetinmeyeceğinizi, teknolojiyi sürekli takip ederek bilgi ve tecrübelerinizi geliştireceğine, sizlere emanet edilen canları ve malzemelerin korunması için uçuş emniyetine azami dikkat edeceğinize, görevlerinizi en iyi şekilde yapacaklarınıza yürekten inanıyorum" dedi.

Dereceye giren kursiyerlere brövelerini takarak diplomalarını veren Soylu, daha sonra "Geçmişten Günümüze Jandarma Havacılığı" adlı fotoğraf, havacılık teçhizat ve malzemeleri ile hava araçları sergisini gezdi. Ardından jandarma pilotlarının gerçekleştireceği uçuş gösterisini izlemek üzere helikopterlerin bulunduğu piste geçildi. Jandarma pilotlarının Skorsky helikopterler ile gerçekleştirdiği nefes kesen gösteri büyük beğeni topladı. Jandarmanın gökyüzündeki süvarileri adeta fırtına gibi esti. - ANKARA

Jandarmada Mezuniyet Heyecanı
Jandarmada Mezuniyet Heyecanı
Jandarmada Mezuniyet Heyecanı
Jandarmada Mezuniyet Heyecanı
Jandarmada Mezuniyet Heyecanı
Jandarmada Mezuniyet Heyecanı
Jandarmada Mezuniyet Heyecanı

YORUMLAR
500
13 yıl hapis cezası olan hırsız jandarmanın operasyonuyla yakalandı 13 yıl hapis cezası olan hırsız jandarmanın operasyonuyla yakalandı Uyuşturucu tacirlerine otomobilde baskın Uyuşturucu tacirlerine otomobilde baskın Kardeşinin ölmeden önceki sözleri müebbet hapisten kurtardı Kardeşinin ölmeden önceki sözleri müebbet hapisten kurtardı
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Jandarmada Mezuniyet Heyecanı - Son Dakika


Advertisement