Jandarmadan kış lastiği denetimi - Son Dakika

Jandarmadan kış lastiği denetimi

06.12.2022 14:14
Jandarmadan kış lastiği denetimi

Yozgat İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı trafik ekipleri, kış lastiği kullanma zorunluluğunun başlamasıyla araçlara yönelik denetim gerçekleştirdi.

Yozgat İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı trafik ekipleri, kış lastiği kullanma zorunluluğunun başlamasıyla araçlara yönelik denetim gerçekleştirdi.

Türkiye genelinde ticari araçlar için zorunlu kış lastiği uygulaması 1 Aralık Perşembe günü itibariyle başladı. Yozgat İl Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri de şehirler arası yük ve yolcu taşımacılığı yapılan araçlara yönelik kış lastiği denetimi yaptı. Denetimlerde ticari araçların kış lastikleri kontrol edilerek derinlikleri ölçüldü. Denetim esnasında sürücüler, kış lastiği kullanımının önemi hakkında bilgilendirilirken hazırlanan broşürler de sürücülere dağıtıldı.

Denetimlerin aralıksız süreceği bildirilirken kurallara uymayanlara idari para cezası uygulanacağı belirtildi. - YOZGAT

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
İstanbul'daki kayıtlı araç sayısı 23 ilin toplam nüfusu kadar İstanbul'daki kayıtlı araç sayısı 23 ilin toplam nüfusu kadar İstanbul'daki kayıtlı araç sayısı 23 ilin toplam nüfusu kadar İstanbul'daki kayıtlı araç sayısı 23 ilin toplam nüfusu kadar Türkiye'de kar yağmıyor: Birçok kayak merkezi açılamıyor, kış sporcuları yarışamıyor Türkiye'de kar yağmıyor: Birçok kayak merkezi açılamıyor, kış sporcuları yarışamıyor

Son Dakika 3. Sayfa Jandarmadan kış lastiği denetimi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement