Jandarmadan Operasyon - Son Dakika

Jandarmadan Operasyon

17.02.2012 16:54
Jandarmadan Operasyon, System.String[]

Antalya'da uçak malzemesi, cam, plastik üretimi ile kanser ve kalp hastalıklarının tedavisinde kullanılan 'Selenyum 74' olduğu öne sürülen maddenin kilosunu 3.5 milyon dolara satmak isteyen 4 kişi yakalandı.

Antalya'nın Serik ilçesinde, uçak malzemesi, cam, plastik üretimi ile kanser ve kalp hastalıklarının tedavisinde kullanılan 'Selenyum 74' olduğu öne sürülen maddenin 1 kilosunu 3.5 milyon dolara satmak isteyen 4 kişi yakalandı.

Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı, gelen bir istihbaratı değerlendirdi. Manavgat'ta İstanbul nüfusuna kayıtlı MP'nin elinde Selenyum 74 maddesi olduğu ve bunu satmak istedikleri belirlendi. Jandarma ekiplerinin alıcı olarak irtibat kurduğu M.P., Selenyum 74 maddesi için 3.5 milyon dolar istedi. Jandarma ekiplerinin maddeyi görmek istemeleri üzerine M.P., Serik'in Kökez Mahallesi'nde Selenyum 74'ü gösterebileceğini ifade etti.

Gelişmeler üzerine Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından olay Antalya İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü'ne, Serik İlçe Jandarma Komutanlığı'na ve Serik Emniyet Müdürlüğü'ne bilgi verildi. Zanlının randevu verdiği adres etrafında Serik İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Serik İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri güvenlik tertibatı alırken, Antalya İl Jandarma KOM Şube Müdürlüğü'nden uzmanlarda operasyona dahil oldu.

Alıcı kılığında olan jandarma ekipleri, M.P.'nin kendilerine verdiği Serik'in Kökez Mahallesi'ndeki bir eve dün gece Selenyum 74'ü görmek amacıyla gitti. Yapılan görüşmede zanlı M.P. ile birlikte D.E., A.A., M.G. de hazır bulundu. Zanlılar alıcı olarak bildikleri jandarma ekiplerine 1 kilo Selenyum 74 olduğunu öne sürdükleri maddeyi gösterdi. Selenyum 74 olduğu öne sürülen maddenin evde olduğunun kesinleşmesiyle birlikte jandarma ekipleri eve operasyon düzenledi. Jandarma ekiplerinin evde yaptıkları aramada, kap içerisinde 1 kilo Selenyum 74 olduğu öne sürülen maddeyle birlikte, 2 ruhsatsız tabanca ile tarihi eser olduğu değerlendirilen 4 yağdanlık bulundu.

Operasyonda, M.P., D.E., A.A. ve M.G. gözaltına alındı. Soruşturmanın çok yönlü sürdürüldüğü operasyonda, Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı'nda sorguları tamamlanan zanlılar Manavgat Adliyesi'ne sevk edildi. Menşei belirlenemeyen ve Selenyum 74 olduğu öne sürülen maddenin kesin olarak belirlenmesi amacıyla incelenmek üzere Türkiye Atom Enerjisi Kurumu'na gönderileceği öğrenildi.

Jandarmadan Operasyon
Jandarmadan Operasyon

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Jandarmadan Operasyon - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Eşinin doğum yaptığını öğrenen Hoffenheim'lı Grillitsch, maçı bırakıp hastaneye gitti İmamoğlu, İstanbul için düzenlenen koronavirüs toplantısını Bakan Koca'nın paylaşımından öğrendi Yusuf Yazıcı, Lille formasıyla Sparta Prag karşısında 3 gol attı Kütahya Valisi Çelik: Vaka sayısında önemli oranda artış var Son Dakika! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: İstanbul'da vaka sayısı Türkiye genelinin yüzde 40'ına ulaştı Putin de Türkiye'nin kararlılığını anladı! Karabağ sözleri dengeleri değiştirecek cinsten Şehit Esma Çevik'in babaevine asılan bayrağa saldıran kadın kameralara yakalandı Yolcu otobüsünde 17 yaşındaki genç kızı izleyerek mastürbasyon yapan muavin tutuklandı