Jandarmanın Operasyonu Kongolu Anne ile Bebeğini Hayata Bağladı - Son Dakika

Jandarmanın Operasyonu Kongolu Anne ile Bebeğini Hayata Bağladı

15.05.2019 12:31

Jandarmanın operasyonu Kongolu anne ile bebeğini hayata bağladıİZMİR - İzmir'in Seferihisar ilçesinde 39 düzensiz göçmen yakalanırken, hamilelik sebebiyle fenalaşan Kongolu bir göçmen, jandarma tarafından hastaneye yetiştirildi.

Jandarmanın operasyonu Kongolu anne ile bebeğini hayata bağladı

İZMİR - İzmir'in Seferihisar ilçesinde 39 düzensiz göçmen yakalanırken, hamilelik sebebiyle fenalaşan Kongolu bir göçmen, jandarma tarafından hastaneye yetiştirildi. Kongolu kadının sağlıklı bir çocuğu dünyaya gelirken, jandarmanın bu operasyonu anne ve çocuğunu hayata bağladı.

Seferihisar ilçesi Doğanbey Mahallesi'nde, gece saat 02.00 sularında İzmir İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı Seferihisar İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, yasa dışı yollarla yurt dışına geçmeye çalışan düzensiz göçmenleri tespit etti. Hemen harekete geçen ekipler; Afgan, Kongo ve Suriye uyruklu 6'sı çocuk 39 düzensiz göçmeni yakaladı. Göçmenlerin yakalanışı sırasında beklenmeyen bir gelişme yaşandı. Yasa dışı yollarla yurt dışına gitmeye çalışan ve hamile olan Kongolu Silvi Matonda bir anda fenalaştı. Kongolu kadının fenalaştığını gören jandarma ekipleri, hemen harekete geçerek düzensiz göçmeni Seferihisar Devlet Hastanesi'ne yetiştirdi.

Jandarma hem anne hem yeni bebeği hayata bağladı

Doktorlar tarafından gerekli müdahaleler yapılan Kongolu mülteci, sağlıklı bir çocuk dünyaya getirdi. Ekiplerin zamanında yaptığı operasyonla anne ve bebeği adeta hayata bağlandı. Jandarmaya bağlı ekipler doğumdan sonra da hem anneyle hem de dünyaya gözlerini açan bebeğiyle yakından ilgilendi.

Öte yandan yasa dışı yollardan yurt dışına çıkışı organize edenlerle ilgili soruşturma sürerken, mülteciler yapılan sağlık kontrollerinin ardından yabancılar şubesine gönderildi.

Jandarmanın Operasyonu Kongolu Anne ile Bebeğini Hayata Bağladı
Jandarmanın Operasyonu Kongolu Anne ile Bebeğini Hayata Bağladı
Jandarmanın Operasyonu Kongolu Anne ile Bebeğini Hayata Bağladı
Jandarmanın Operasyonu Kongolu Anne ile Bebeğini Hayata Bağladı

- Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Jandarmanın Operasyonu Kongolu Anne ile Bebeğini Hayata Bağladı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

New York Times: Koronavirüs mutasyona uğradı, artık durdurulamaz hale geldi 7 yaşındaki Yağmur'a cinsel istismarda bulunup başını taşla ezerek öldüren sanığa 'iyi hal' indirimi ile 35 yıl hapis Lüks cipteki infazın detayları kan dondurdu: Önce iki arkadaşını öldürdü, sonra intihar etti Başbakan onayladı, Pakistan'da artık tecavüzcüler hadım edilecek Eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, doların neden yükseldiğini anlattı Türk ustanın ürettiği gümüş maskeler 1500 liradan, altın maskeler ise 20 bin liradan satışa sunuldu Talihsiz kadın, birlikte yaşadığı erkek arkadaşının banyosunda ölü bulundu Ekvador'da koronavirüsten ölenler kimlik tespiti için mezardan çıkarılıyor
16:20