Son Dakika Haberleri: Jandarma Ekipleri, Villaya Giren Soyguncuları Ayak İzlerinden Yakaladı

Jandarma Ekipleri, Villaya Giren Soyguncuları Ayak İzlerinden Yakaladı

2 ay önce

İstanbul'da bir villayı soyan hırsızlar, Jandarma ekiplerinin düzenlediği operasyonla 12 saat sonra yakalandı. Villanın bahçesindeki ayak izlerini takip eden ekipler, birçok suçtan kaydı bulunan hırsızların, çaldıkları eşyalarla birlikte ormana kaçtıklarını belirledi.

İstanbul Sarıyer Zekeriyaköy'de bir villayı soyan hırsızlar, İstanbul İl Jandarma Komutanlığının düzenlediği operasyonla 12 saat sonra yakalandı. Villadan çalınan 82 parça ziynet ve elektronik eşya ile ormana kaçan hırsızları, villa bahçesinde bıraktıkları ayak izleri ele verdi.

TÜM ODALAR DARMADAĞIN EDİLMİŞ

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Zekeriyaköy'de bulunan bir villanın soyulduğu ihbarı üzerine çalışma başlattı. Olay yerine gelerek inceleme yapan Jandarma ekipleri, ev sahiplerinin evde bulunmadıkları bir zamanda eve gizlice girildiğini ve evin tüm odalarının darmadağın edildiğini gördü.

AYAK İZLERİNDEN YAKALANDI

Villa çevresinde de araştırma yapan Jandarma Olay Yeri İnceleme Ekipleri, villanın bahçesinde şüphelilerin ayak izlerine ulaştı. Ayak izlerini takip eden ekipler, şüphelilerin çaldıkları eşyalarla ormanlık alana doğru kaçtıklarını belirledi. Çevrede bulunan güvenlik kamera görüntülerini de inceleyen ekipler, hırsızların buradan beyaz bir araca binerek olay yerinden uzaklaştıklarını tespit etti. Israrlı takip ve araştırmalarını araç üzerinde yoğunlaştıran ekipler, titiz bir çalışma sonucunda aracın plakasını ve ruhsat sahibi M.A.'nın kimliğini belirledi.

ÇALDIKLARI EŞYALARI ÖN KOLTUĞUN ALTINA GİZLEMİŞLER

Jandarma ekipleri yaptıkları operasyonda şüphelilerin geçtiği güzergahta önlem alarak aracının önünü kesti. Araçta bulunan M.A., R.Ç. ve S.Y. gözaltına alındı. 12 saat sonra yakalanan şüphelilerin aracında yapılan aramalarda ön koltuğun altına saklanmış poşet içerisinde çalınan ziynet eşyaları, aracın bagaj kısmında ise elektronik eşyalar ele geçirildi. Çalınan eşyalar ise sahiplerine teslim edildi.

22 AYRI HIRSIZLIK KAYDI VAR

M.A.'nın hırsızlıktan suç kaydı bulunduğu, R.Ç.'nin de 22 ayrı hırsızlık suçundan kaydının olduğu ortaya çıktı. Şüpheli 3 kişi ifadelerinin alınmasının ardından adliyeye sevk edildi.

Jandarma Ekipleri, Villaya Giren Soyguncuları Ayak İzlerinden Yakaladı
Haber Yayın Tarihi : 20.05.2019 10:22 Kaynak: DHA

YORUMLAR


Meksika-ABD sınırında Aylan Kurdi'yi hatırlatan görüntü! MADO'dan sosyal medyayı karıştıran cinsellik içeren görüntüyle ilgili açıklama Yüzerken kayalıkların arasında buldu, yerinden çıkarınca gözlerine inanamadı