Japon İmparator, Halkın Yeni Yılını Kutladı - Son Dakika

Japon İmparator, Halkın Yeni Yılını Kutladı

02.01.2012 13:32
Japon İmparator, Halkın Yeni Yılını Kutladı, System.String[]

Japon İmparator Akihito, ülke bayrakları ile sarayının önünde toplanan kalabalığa yaptığı konuşmada halkın yeni yılını kutlayarak, afetzede milletinin acısını paylaştığını ifade etti.

Japon İmparator Akihito, ülke bayrakları ile sarayının önünde toplanan kalabalığa yaptığı konuşmada halkın yeni yılını kutlayarak, afetzede milletinin acısını paylaştığını ifade etti.

Japon İmparator Akihito, bugün İmparatorluk Sarayı'nın balkonuna eşi İmparatoriçe Michiko ve ailesi ile birlikte çıkarak, kendisine Japonya bayrakları ile el sallayanları selamladı. Akihito, 11 Mart depremi ve tsunamisinde ölenler ve evlerini terk etmek zorunda kalanların acısını paylaştığını ifade ederek, ülkenin en kısa zamanda yaralarını sarmasını ümit ettiğini söyledi.

Japon İmparator Akihito, yeni yıl kutlama mesajında şunlara yer verdi: "Geçtiğimiz yıl gerçekten çok acılı geçti. Ancak ben yaraların sarılacağını ümit ediyorum. ve bu yılın herkese iyilik getirmesini diliyorum. İnsanlarını kalplerinin acı çekenlerle olmasını ve herkesin beraber çalışarak geleceği birlikte inşa etmeyi arzuluyorum."

Japonya'da 11 Mart 2011'de yaşanan 9.0 büyüklüğündeki deprem ve oluşan tsunami ülkenin kuzeydoğusundaki geniş bir alanı etkilemişti. Felaket sonucu 20 bin kişi ölmüş veya kaybolmuştu. Afet sonucu bölgede çıkan nükleer kriz ve radyasyon sızıntısı, yaklaşık 100 bin kişinin evlerini terk etmeye zorlamıştı.

Japon İmparator, Halkın Yeni Yılını Kutladı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Japon İmparator, Halkın Yeni Yılını Kutladı - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek Tayland'da balıklar 25 milyon lira değerinde balina kusmuğu buldu Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Türkiye'de birkaç milyon virüslü insan var, aramızda dolaşıyorlar Yüzde 10'u Katar Yatırım Otoritesi'ne satılan Borsa İstanbul'un satış bedeli netleşti Meteoroloji'den 10 il için sağanak yağış ve kar uyarısı ABD tarihinde bir ilk! Joe Biden'ın kabinesindeki isim Silivrili çıktı