Son Dakika Haberleri: Japon İmparator, Halkın Yeni Yılını Kutladı

Japon İmparator, Halkın Yeni Yılını Kutladı

8 yıl önce

Japon İmparator Akihito, ülke bayrakları ile sarayının önünde toplanan kalabalığa yaptığı konuşmada halkın yeni yılını kutlayarak, afetzede milletinin acısını paylaştığını ifade etti.

Japon İmparator, Halkın Yeni Yılını Kutladı, System.String[]

Japon İmparator Akihito, ülke bayrakları ile sarayının önünde toplanan kalabalığa yaptığı konuşmada halkın yeni yılını kutlayarak, afetzede milletinin acısını paylaştığını ifade etti.


Japon İmparator Akihito, bugün İmparatorluk Sarayı'nın balkonuna eşi İmparatoriçe Michiko ve ailesi ile birlikte çıkarak, kendisine Japonya bayrakları ile el sallayanları selamladı. Akihito, 11 Mart depremi ve tsunamisinde ölenler ve evlerini terk etmek zorunda kalanların acısını paylaştığını ifade ederek, ülkenin en kısa zamanda yaralarını sarmasını ümit ettiğini söyledi.


Japon İmparator Akihito, yeni yıl kutlama mesajında şunlara yer verdi: "Geçtiğimiz yıl gerçekten çok acılı geçti. Ancak ben yaraların sarılacağını ümit ediyorum. ve bu yılın herkese iyilik getirmesini diliyorum. İnsanlarını kalplerinin acı çekenlerle olmasını ve herkesin beraber çalışarak geleceği birlikte inşa etmeyi arzuluyorum."


Japonya'da 11 Mart 2011'de yaşanan 9.0 büyüklüğündeki deprem ve oluşan tsunami ülkenin kuzeydoğusundaki geniş bir alanı etkilemişti. Felaket sonucu 20 bin kişi ölmüş veya kaybolmuştu. Afet sonucu bölgede çıkan nükleer kriz ve radyasyon sızıntısı, yaklaşık 100 bin kişinin evlerini terk etmeye zorlamıştı.

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2012 01:32 Kaynak: CHAEvlerine gelen temizlikçiden şüphelenip odaya kamera koydular, hayatlarının şokunu yaşadılar
Siyanür intiharlarının tartışıldığı programda stüdyoyu buz kesen çıkış: Ahmet, kaşınma Ankara Yediemin otoparkındaki araçlar çürümeye terk edildi