Japonya Başbakanı Tokyo'daki hastanede sağlık kontrolünden geçti - Son Dakika

Japonya Başbakanı Tokyo'daki hastanede sağlık kontrolünden geçti

17.08.2020 11:49
Japonya Başbakanı Tokyo'daki hastanede sağlık kontrolünden geçti, System.String[]

Japonya Başbakanı Shinzo Abe'nin, başkent Tokyo'daki Keio Üniversitesi Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçtiği belirtildi.

Japonya Başbakanı Shinzo Abe'nin, başkent Tokyo'daki Keio Üniversitesi Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçtiği belirtildi.

Kyodo haber ajansında yer alan habere göre,  Japonya Başbakanı Shinzo Abe, başkent Tokyo'daki Keoi Üniversitesi Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçti. Haberde Başbakanın bu hastane ziyaretinin, Eski Ekonomi Bakanı Akira Amari'nin bir TV programında 'başbakanın biraz istirahate ihtiyacı olduğu' yönündeki sözlerinden sonra geldiğine dikkat çekildi. Hastane kaynaklarına göre, 65 yaşındaki Başbakan, yaklaşık 6 ayda bir sağlık kontrolünden geçiyor ve en son ziyaretin 13 Haziran'da gerçekleştirmişti. Başbakanın mevcut ziyaretinin, Haziran'da yapılan sağlık kontrolüne ek olarak bir testle ilgili olduğu belirtildi.

Ayrıca haberde, bu ayın başında haftalık yayımlanan bir derginin Başbakanın Temmuz ayında ofisinde kan kustuğunu belirtmesinin ardından Abe'nin sağlığı konusundaki endişelerin arttığı, ancak hükümetin sözcüsünün, Başbakanın sağlığının kötü durumda olduğunu reddettiği ifade edildi.


- Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Japonya Başbakanı Tokyo'daki hastanede sağlık kontrolünden geçti - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor Seyir halindeki tırın kasasına çarpan geyik telef oldu "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi Bursa'da "damsız" girme kavgası cinayetle bitti Yürümekte dahi zorluk çeken 70'lik dedenin evinden 400 gram esrar çıktı