Bilim insanları, koronavirüsün 'konuşmayla' nasıl yayıldığını ortaya çıkardı! Maske bile engel olamıyor - Son Dakika

Bilim insanları, koronavirüsün 'konuşmayla' nasıl yayıldığını ortaya çıkardı! Maske bile engel olamıyor

23.02.2021 21:19

Japonya'nın başkenti Tokyo'daki Aoyama Gakuin Üniversitesi'nden bilim insanları, koronavirüsün konuşma yoluyla nasıl yayıldığını duman ve lazer sistemiyle görüntüledi. Araştırmacılar, yayılmaya maskenin bile engel olamadığını ifade etti.

Koronavirüs salgınıyla mücadelede insanlığın bir numaralı silahı olan maskelerle ilgili tüm bildiklerimizi unutturacak bir araştırma yayınlandı. Japonya'da yapılan bir araştırmada koronavirüsün konuşma yoluyla nasıl yayıldığı analiz edildi.

DUMAN VE LAZER TEKNİĞİYLE VİRÜSÜN NASIL YAYILDIĞI GÖRÜNTÜLENDİ

Japonya'nın başkenti Tokyo'daki Aoyama Gakuin Üniversitesi'nden bilim insanları, yaptıkları çalışmayla koronavirüsün konuşma yoluyla nasıl yayıldığını belirledi. Araştırmacılar, duman ve lazer tekniklerini kullanarak konuşma yoluyla virüsün nasıl yayıldığını görüntüledi.

MASKE BİLE ENGEL OLAMIYOR

Bu araştırmada ayrıca salgının başından beri kullandığımız maskelerle ilgili de bilinenlerin aksine bir sonuç çıktı. Araştırmacılar, yayılmaya maskenin bile engel olamadığını ifade etti.

Bilim insanları, koronavirüsün 'konuşmayla' nasıl yayıldığını ortaya çıkardı! Maske bile engel olamıyor
Bilim insanları, koronavirüsün 'konuşmayla' nasıl yayıldığını ortaya çıkardı! Maske bile engel olamıyor

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bilim insanları, koronavirüsün 'konuşmayla' nasıl yayıldığını ortaya çıkardı! Maske bile engel olamıyor - Son Dakika


YORUMLAR (2)

Son Dakika

Malaga, Nordin Amrabat transferindeki anlaşmaya uymadığı gerekçesiyle Galatasaray'a 500 bin euro ödeyecek Kırmızı alarmın verildiği Trabzon'da sağlık çalışanları sosyal mesafeyi hiçe saydı Berkay Ateş'in gençlik yıllarında Tarkan'ın korumalığını yaptığı ortaya çıktı Acun Ilıcalı, Youtuber Reynmen'i tek kalemde sildi Son Dakika! Aliyev'den Ermenistan'daki darbe girişimiyle ilgili ilk yorum: Hiç bu kadar acınacak bir durumda olmamışlardı Gardiyanlar, mahkumu döverek öldürdü! İnsanlıktan utandıran anların görüntüsü ortaya çıktı Ümitcan Uygun, Aleyna'yı canlı yayında darbetmesini böyle savundu: Astımı olduğu için tek tokatla bayıldı İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın "İnadına Kanal İstanbul'u yapacağız" sözlerine yanıt