Bu kadarına pes! Korona için toplanan yardımlarla kalamar heykeli yaptırdılar - Son Dakika

Bu kadarına pes! Korona için toplanan yardımlarla kalamar heykeli yaptırdılar

04.05.2021 19:24

Japonya'da bir sahil kasabasında korona için toplanan yardım paralarıyla devasa bir kalamar heykeli yapıldığı ortaya çıktı. Halk heykele tepki gösterirken, yetkililer heykelin turist çekmek amacıyla yapıldığını ve uzun vadeli bir planın parçası olduğunu ifade etti.

Ishikawa eyaletine bağlı Hosu Bölgesi'nde bulunan sahil kasabası Noto'da Kovid-19 yardım fonunda sağlanan paralar ile devasa bir kalamar heykeli yapıldığı ortaya çıktı. Ulusal çapta salgınla mücadele için verilen hibeler ile 800 milyon yen (7,3 milyon dolar) yardım alan sahil kasabası, yardım parasının 25 milyon yenlik (228 bin 500 doları) kısmı ile dev bir kalamar heykeli yaptırdı.

HALKIN TEPKİSİNİ ÇEKTİLER

13 metre uzunluğundaki heykelin, yardım paraları ile yaptırılması ise halkın tepkisini çıktı. Sağlanan yardım fonlarının doğrudan Kovid-19 yardımları için harcanması gerekmese de, salgının devam ettiği göz önüne alınca birçok kişi heykele bu kadar para harcanmasını eleştirdi.

"ACİL DESTEK İÇİN KULLANILABİLİRDİ"

Bölge sakini Chunichi Shimbun yaptığı açıklamada, paranın tıp personeli ve uzun süreli bakım tesisleri gibi "acil destek" için kullanılabileceğini ifade etti.

TURİSTLERİ ÇEKMEK AMACIYLA YAPILDI

Notolu yetkililer ise, heykelin turistleri salgından sonra kasabaya geri çekme amaçlı uzun vadeli bir planın parçası olduğunu ifade ederek, heykelin turistik bir cazibe merkezi olacağını ve Noto'nun ünlü uçan kalamarının tanıtımına yardımcı olacak uzun vadeli bir stratejinin parçası olduğunu belirtti.

Bu kadarına pes! Korona için toplanan yardımlarla kalamar heykeli yaptırdılar

Kaynak: İHA

Son Dakika Dünya Bu kadarına pes! Korona için toplanan yardımlarla kalamar heykeli yaptırdılar - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (18)
  • ???: Dinazorları hangi belediye başkanı yaptırdı. İshikawa ve goll cü arkadaşlar karıştırmış olayları. Çok güzel trollüyorlar gerçekleri. Cevap Yaz 7 0 Yayından Kaldır
  • Ishikawa chp belediyesinden resmi acıklama: Amacımız, Kalamarın hem İshikawa tarihi açısından önemini hemşehrilerimize heykeli ile yeniden hatırlatmak. Hem de denizcilikte milletimize öncü rol üstlenmiş olmasının, gençlere ilham kaynağı olmasını sağlamak” Siz destekleyin biz yapalım :)) Cevap Yaz 8 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Bakan Çavuşoğlu, tepki çeken Bakan Çavuşoğlu, tepki çeken "Turistin göreceği herkesi aşılarız" sözlerine açıklık getirdi Kötü koku nedeniyle şikayette bulunan komşular sayesinde 1 hafta önce öldürülen adamın cansız bedenine ulaşıldı Kötü koku nedeniyle şikayette bulunan komşular sayesinde 1 hafta önce öldürülen adamın cansız bedenine ulaşıldı Jandarmadan, suç örgütü lideri Sedat Peker'in Tolga Ağar iddialarına yalanlama Jandarmadan, suç örgütü lideri Sedat Peker'in Tolga Ağar iddialarına yalanlama Dağda kurbanlık dana avı! Doğada kendi başlarına yetişiyorlar Dağda kurbanlık dana avı! Doğada kendi başlarına yetişiyorlar Moderna'dan korkutan korona sözleri: 6 ay içinde yeni mutasyonlar ortaya çıkacak Moderna'dan korkutan korona sözleri: 6 ay içinde yeni mutasyonlar ortaya çıkacak Kaçak elektrik denetiminde ekiplere taşlı ve sopalı saldırı: 3 yaralı Kaçak elektrik denetiminde ekiplere taşlı ve sopalı saldırı: 3 yaralı Kardeş kurbanı gencin son paylaşımı yürek burktu: Can alıcı gelmiş canım almaya Kardeş kurbanı gencin son paylaşımı yürek burktu: Can alıcı gelmiş canım almaya Şiddetli öksürük nedeniyle hastaneye gitti, 6 kaburgasının kırıldığını öğrendi Şiddetli öksürük nedeniyle hastaneye gitti, 6 kaburgasının kırıldığını öğrendi
Advertisement