Kız öğrencilerin gizlice görüntülerini çeken doktordan kızdıran sözler: Mesleki konumumdan yararlandım - Son Dakika

Kız öğrencilerin gizlice görüntülerini çeken doktordan kızdıran sözler: Mesleki konumumdan yararlandım

26.11.2022 07:12
Kız öğrencilerin gizlice görüntülerini çeken doktordan kızdıran sözler: Mesleki konumumdan yararlandım

Japonya'da sağlık kontrolü yapmak için gittiği ortaokul ve liselerdeki kız öğrencileri gizlice videoya çeken doktor, başka bir taciz suçlamasıyla gözaltına alınınca yakayı ele verdi. Tutuklanan doktor ilk ifadesinde, "Mesleki konumumdan yararlandım" diyerek suçlamaları kabul etti.

Japonya'da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Sağlık kontrolü yapmak için gittiği Osaka ve Hyogo eyaletlerindeki ortaokul ve liselerde kız öğrencileri gizlice videoya çeken 34 yaşındaki Hirokazu Sato adlı doktor, 'çocuk pornografisi yasasını ihlal' suçlamasıyla tutuklandı.

14 KIZ ÖĞRENCİNİN GÖRÜNTÜSÜ TESPİT EDİLDİ

Emniyet kaynaklarından edinilen bilgilere göre; geçtiğimiz haziran ayında Osaka'daki bir yeraltı çarşısında taciz şüphesi ile gözaltına alınan ve serbest kalan Sato'nun cep telefonu ve hafıza kartına inceleme yapılmak üzere el konuldu. Yapılan detaylı incelemede Sato'nun sağlık muayenesinden geçirdiği farklı okullardan 14 kız öğrencinin gizlice görüntülerini çektiği tespit edildi.

"MESLEKİ KONUMUMDAN YARARLANDIM"

Gelişme üzerine dün tutuklanan doktor ilk ifadesinde, "Mesleki konumumdan yararlandım" diyerek suçlamaları kabul etti. Şahsın doktor olarak görev yaptığı diğer okul ve şirketlerde aynı suçu işleyip işlemediğini belirlemek üzere detaylı soruşturma başlatıldı.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Çin Dışişleri Bakanı, Çin-Japonya İlişkilerinin Yeni Döneme Uygun Hale Getirilmesi İçin Ortak Çaba Gösterilmesi Çağrısında Bulundu Çin Dışişleri Bakanı, Çin-Japonya İlişkilerinin Yeni Döneme Uygun Hale Getirilmesi İçin Ortak Çaba Gösterilmesi Çağrısında Bulundu Çin, Japonya'nın savunma bütçesindeki artışı 'tehlikeli' görüyor Çin, Japonya'nın savunma bütçesindeki artışı 'tehlikeli' görüyor Çin'den Japonya'ya 'iş birliği arayan partner olalım' çağrısı Çin'den Japonya'ya 'iş birliği arayan partner olalım' çağrısı

Son Dakika 3. Sayfa Kız öğrencilerin gizlice görüntülerini çeken doktordan kızdıran sözler: Mesleki konumumdan yararlandım - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement