Japonya'da 'modern kölelik' tartışması: Ağır çalışma koşulları yabancı işçileri kaçırıyor - Son Dakika

Japonya'da 'modern kölelik' tartışması: Ağır çalışma koşulları yabancı işçileri kaçırıyor

4 gün önce

Japonya, yabancı işçilerin aradıklarını bulamadığı; çoğunun hayallerinin peşine düşüp hayal kırıklıkları yaşadığı bir ülke mi? Japonya’da ‘modern kölelik’ tartışması gündemde. Yabancı çalışanlar iş yerlerinden kaçıyor, kayıp sayısı 5 yılda yüzde 50 arttı.

Japonya'da 'modern kölelik' tartışması: Ağır çalışma koşulları yabancı işçileri kaçırıyor, System.String[]

Japonya, yabancı işçilerin aradıklarını bulamadığı; çoğunun hayallerinin peşine düşüp hayal kırıklıkları yaşadığı bir ülke mi?


Japonya'da nüfus hızla yaşlanıyor. Bu durumun bir sonucu olarak iş gücü açığı da artıyor. Hükümet, her geçen yıl daha fazla yabancı işçi ithal ederek bu ihtiyacı karşılamaya çalışıyor. Asya Pasifik ve dahi uzak coğrafya insanı için Japonya, ilk planda hayallerin gerçeğe dönüşebileceği bir yer. Gittikten sonrasına dair tablo ise pek çoğu için hiç de iç açıcı değil.

Kaynak: Euronews.com

Haber Yayın Tarihi: 16.01.2020 04:57 Son Dakika

Irak'ta ABD Büyükelçiliği'nin bulunduğu bölgeye füzeli saldırı düzenlendi
Moskova'daki anlaşmayı imzalamadan kaçan Hafter Berlin'de de aynı şeyi yapmış! Telefonunu kapatıp Berlin'i terk etti Eski Yunan bakan, Miçotakis'i eleştirdi: Erdoğan'ın elini güçlendirdi Hindistan'da Türk kadını ve eşi dehşeti yaşadı! Cinsel saldırıdan zor kurtuldular

Son Dakika Haberleri