Japonya'da önceki başbakan Abe'den seçimler öncesi LDP liderliği için Başbakan Suga'ya destek - Son Dakika

Japonya'da önceki başbakan Abe'den seçimler öncesi LDP liderliği için Başbakan Suga'ya destek

05.05.2021 07:33
Japonya'da önceki başbakan Abe'den seçimler öncesi LDP liderliği için Başbakan Suga'ya destek, System.String[]

Japonya'da önceki başbakan Abe Şinzo, ekimdeki olağan genel seçimler öncesinde, iktidardaki Liberal Demokrat Parti (LDP) liderliği için Başbakan Suga Yoşihide'ye destek verdi.

Japonya'da önceki başbakan Abe Şinzo, ekimdeki olağan genel seçimler öncesinde, iktidardaki Liberal Demokrat Parti (LDP) liderliği için Başbakan Suga Yoşihide'ye destek verdi.

Ulusal televizyon kanalında konuşan Abe, 2012-20 yıllarındaki başbakanlık döneminin Kabine Baş Sekreterliğini yürüten Suga'nın parti liderliğini sürdürmesinin "doğal" olduğunu belirtti.

LDP üyesi olarak "sağduyuya" dikkati çeken Abe, "Bir yıl sonra başka bir başkanla mı yola devam edeceğiz? Doğal olan Suga'nın görevi sürdürmesidir. Parti üyesi iseniz, sağduyunuzu kullanmalısınız." dedi.

Olağan genel seçimlerin, LDP iç seçimleri öncesinde düzenlenebileceğine dikkati çeken Abe, "Eğer Japon halkı Suga'yı seçimlerde tercih ederse, LDP bu sonucu değiştirebilecek mi? Bu doğru değil." diye konuştu

Abe'nin "sağ kolu" ve 3 ayrı Abe hükümetinin "kamuoyu yüzü" olarak tanınan Suga, Abe'nin Ağustos 2020'de sağlık nedenlerinden istifa etmesi sonrası görevi, parti içi seçimlerde devralmıştı.

LDP'nin 282, ortağı Komeito'nun 29 sandalyeye sahip olduğu 465 üyeli Şuugiin'de ana muhalefet Japonya Anayasal Demokrat Partisinin (CDP) ise 107 milletvekili bulunuyor.

Temsilciler Meclisi (Şuugiin) milletvekillerinin görev süresi 21 Ekim 2021'de sona eriyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Japonya'da önceki başbakan Abe'den seçimler öncesi LDP liderliği için Başbakan Suga'ya destek - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İsrail, Gazze'ye hava saldırılarına 2 saatlik sükunetin ardından yeniden başladı İsrail, Gazze'ye hava saldırılarına 2 saatlik sükunetin ardından yeniden başladı Babası uyurken evi ateşe veren evlat, kayıplara karıştı Babası uyurken evi ateşe veren evlat, kayıplara karıştı İsrail'in İsrail'in "Gazze'ye kara harekatı başlattık" açıklamasına Türkiye'den jet tepki: Ne gerekiyorsa yapacağız İlginç kıyafetiyle Armağan Çağlayan'a konuk olan Bahar Candan'dan çok konuşulacak sözler İlginç kıyafetiyle Armağan Çağlayan'a konuk olan Bahar Candan'dan çok konuşulacak sözler İsrail-Filistin gerginliği tırmanıyor! Lübnan'dan İsrail'e üç roket atıldı İsrail-Filistin gerginliği tırmanıyor! Lübnan'dan İsrail'e üç roket atıldı Ronaldo'nun annesi Dolores Aveiro: Oğlum gelecek yıl Sporting formasıyla mücadele verecek Ronaldo'nun annesi Dolores Aveiro: Oğlum gelecek yıl Sporting formasıyla mücadele verecek Defne Samyeli'nin Defne Samyeli'nin "Yaza hazırız" paylaşımı beğeni yağmuruna tutuldu Sedat Peker'in Bakan Soylu ile ilgili iddialarına Cumhurbaşkanlığı'ndan ve AK Parti'den ilk yorum: Şiddetle kınıyoruz! Sedat Peker'in Bakan Soylu ile ilgili iddialarına Cumhurbaşkanlığı'ndan ve AK Parti'den ilk yorum: Şiddetle kınıyoruz!
Advertisement