Son Dakika Haberleri: Japonya'daki Hagibis Tayfunu'nda ölenlerin sayısı 77'ye yükseldi

Japonya'daki Hagibis Tayfunu'nda ölenlerin sayısı 77'ye yükseldi

1 ay önce

Japonya'da meydana gelen Hagibis Tayfunu nedeniyle ölenlerin sayısının 77'ye yükseldi. Japon Başbakanı Abe Şinzo tayfunun etkili olduğu bölgelerden Fukuşima'yı ziyaret etti.

Japonya Başbakanı Abe Şinzo, en az 77 kişinin yaşamını yitirdiği Hagibis Tayfunu'nun etkili olduğu bölgelerden Fukuşima'yı ziyaret etti.

Japon basınındaki haberlere göre, Hagibis Tayfunu'nun neden olduğu afet ve kazalarda ölenlerin sayısı 77'ye yükseldi.

Başbakan Abe, Hagibis Tayfunu'nun etkili olduğu bölgelerden Fukuşima'yı ziyaret ederek halkla görüştü.

Diğer yandan, hükümetin 22 Ekim Salı günü yapılması planlanan İmparator Naruhito'nun taç giyme törenini erteleyebileceği ifade ediliyor.

MAHSUR KALANLARI ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Tayfunun yol açtığı sellerin altında kalan dağ köylerinde mahsur kalanları arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

En az 23 bin hektar sular altında kaldıArazi Bakanlığı, Hagibis Tayfunu'nda Japon takımadalarının en büyüğü Honshu'da en az 23 bin hektar (230 kilometrekare) alanın su altında kaldığını açıkladı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞININ YAPTIĞI AÇIKLAMAYA GÖRE:

İçişleri Bakanlığının açıklamasına göre, nehirlerin taşması sonu en az 100 toprak set çökerken, 33 bin evi su bastı, bin 700 ev kısmen ya da tamamen yıkıldı.

METEOROLOJİ TEKRARDAN UYARDI!

Japonya Meteoroloji Ajansı, ülkenin kuzeydoğusu ve doğusunda cuma ve cumartesi günleri yeniden yağış görülebileceği uyarısında bulundu.

Başbakan Abe, dün yaptığını açıklamada, tayfundan etkilenen bölgelerdeki yardım çalışmaları için 6,5 milyon dolar harcamayı planladıklarını bildirmişti.

Geçtiğimiz hafta tayfun öncesi Japonya da bu görüntüler ortaya çıkmıştı;

Japonya'daki Hagibis Tayfunu'nda ölenlerin sayısı 77'ye yükseldi
Haber Yayın Tarihi: 17.10.2019 10:37 Kaynak: AAMillet Bahçesi tartışması, Trabzon'da vatandaşları ikiye böldü: Sahada maç yapılsın mı? Yapılmasın mı?
Süreli sözleşmeyle çalışan personelin tam zamanlı çalışması sağlanacak Kulisleri sallayan iddia: Erdoğan AK Parti Genel Başkanlığı'nı güvendiği isme bırakabilir