Japonya'dan Orta Amerika ülkelerine çeşitli alanlarda destek - Son Dakika

Japonya'dan Orta Amerika ülkelerine çeşitli alanlarda destek

19.07.2021 08:04
Japonya'dan Orta Amerika ülkelerine çeşitli alanlarda destek

Japonya, Orta Amerika ülkelerinden Panama'ya sürdürülebilir kalkınma desteği ve Guatemala'ya acil yardım taahhüdünde bulundu.

Japonya, Orta Amerika ülkelerinden Panama'ya sürdürülebilir kalkınma desteği ve Guatemala'ya acil yardım taahhüdünde bulundu.

Japonya Dışişleri Bakanı Motegi Toşimitsu, Orta Amerika ve Karayip ülkeleri turu kapsamında Panama City'de mevkidaşı Erika Mouynes ile görüştü.

Görüşmede iki bakan, Japonya ile Panama arasında karşılıklı ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi ile iş diyalog toplantısının düzenlenmesine yönelik mutabakata vardı.

Motegi, Panama'ya sürdürülebilir kalkınma için destek sağlama sözü verirken Mouynes de gelecek yıl kamu-özel sektör temsilcilerinden oluşacak heyetin Japonya'ya gönderileceğini söyledi.

Serbest ve Açık Hint-Pasifik vizyonunun ele alındığı görüşmede iki bakan, kurala dayalı uluslararası düzenin tesis edilmesi konusunda anlaştı.

Motegi, ziyaretinde Panama Devlet Başkanı Laurentino Cortizo tarafından da kabul edildi.

Turu kapsamında Guatemala'ya da giden Motegi, bu ülkeye geçen yıl meydana gelen hortum felaketi sonrası 2,8 milyon dolarlık acil yardımda bulunulacağını açıkladı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Japonya'dan Orta Amerika ülkelerine çeşitli alanlarda destek - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

CHP lideri Kılıçdaroğlu: Merkez Bankası'nın dolar satması gerekiyor ama satamıyor, çünkü kasadaki para başkasının 14:42 CHP lideri Kılıçdaroğlu: Merkez Bankası'nın dolar satması gerekiyor ama satamıyor, çünkü kasadaki para başkasının İmamoğlu'ndan Bahçeli'nin kendisi hakkında sözlerine yanıt: Beni ne kadar seviyormuş 14:28 İmamoğlu'ndan Bahçeli'nin kendisi hakkında sözlerine yanıt: Beni ne kadar seviyormuş Bürokrat polemiği tırmanıyor! Kemal Kılıçdaroğlu'ndan kendisini eleştirenlere ağır sözler 14:09 Bürokrat polemiği tırmanıyor! Kemal Kılıçdaroğlu'ndan kendisini eleştirenlere ağır sözler
İbrahim Tatlıses'in gelini Yasemin Şefkatli'ye düğünde taktığı altın kemerin fiyatı öğrenildi 14:07 İbrahim Tatlıses'in gelini Yasemin Şefkatli'ye düğünde taktığı altın kemerin fiyatı öğrenildi Trabzonspor'un oyuncusu Anastasios Bakasetas'a Sporting Lizbon'dan reddedilemeyecek teklif 13:51 Trabzonspor'un oyuncusu Anastasios Bakasetas'a Sporting Lizbon'dan reddedilemeyecek teklif Bakire değil diye ağabeyi tarafından öldürülen genç kız bakire çıktı! İhbar mektubu 17 yıl sonra ağabeyi tutuklattı 13:41 Bakire değil diye ağabeyi tarafından öldürülen genç kız bakire çıktı! İhbar mektubu 17 yıl sonra ağabeyi tutuklattı
Son dakika! Milli SİHA'ların öncü ismi Özdemir Bayraktar, son yolculuğuna uğurlanıyor 13:34 Son dakika! Milli SİHA'ların öncü ismi Özdemir Bayraktar, son yolculuğuna uğurlanıyor Cumhurbaşkanı Erdoğan, maaşına yüzde 14 zam yaptı 13:07 Cumhurbaşkanı Erdoğan, maaşına yüzde 14 zam yaptı
Advertisement