Jill Biden, başkanlık tarihinin ilk profesör unvanlı First Lady'si oldu - Son Dakika

Jill Biden, başkanlık tarihinin ilk profesör unvanlı First Lady'si oldu

21.01.2021 11:29

Joe Biden'ın dün resmi olarak ABD Başkanı olmasının ardından eşi Jill Biden da ABD başkanlık tarihinin "Profesör" unvanlı ilk First Lady'si oldu.

ABD'de 3 Kasım seçimlerini kazanan Joe Biden, Kongre'deki törende yemin ederek ülkenin 46. başkanı oldu. Biden'ın eşi Jill Biden ise ABD'nin yeni First Lady'si oldu.

İLK PROFESÖR UNVANLI LADY OLDU

Kısa sürede gündem olan, İngilizce Profesörü ve buz hokeyi tutkunu Jill Biden'ın iki yüksek lisans derecesi bulunuyor. Kendini ömür boyu eğitimci olarak tanımlayan Jill Biden, ilk profesör ünvanlı ve Beyaz Saray'da olduğu sürece çalışmaya devam eden ilk First Lady oldu.

Beyaz Saray'a yabancı olmayan Jilly Biden, Barrack Obama döneminde ikinci Lady olarak da çalışmıştı.

Jill Biden, başkanlık tarihinin ilk profesör unvanlı First Lady'si oldu

"ÇALIŞMAK, ÖĞRETMEK BENİM TUTKUM"

Prof. Biden'ın kadın sorunları, özellikle meme kanserini önleme konusunda bilinçlendirme, eğitimin önemini vurgulayarak ve askeri ailelere yardım konularında çalışmaları bulunuyor. Çalışmayı çok seven Jilly Biden, daha önce verdiği bir röportajda "Çalışmayı seviyorum. Sizin pek çok okuyucunuz gibi ben de çalışan bir kadınım. Öğretmek benim tutkum. Yapmayı sevdiğim şey. Kariyerim ve hayatımın gerçek bir odak noktası. Dolayısıyla başa çıkabileceğimi ve başkan eşlerinin yapmak istediği her şeyi yapabileceğimi hissediyorum" demişti.

Jill Biden, başkanlık tarihinin ilk profesör unvanlı First Lady'si oldu

Son Dakika Magazin Jill Biden, başkanlık tarihinin ilk profesör unvanlı First Lady'si oldu - Son Dakika Magazin


YORUMLAR

Son Dakika

Dolar fırlayınca Erdoğan'ın Başdanışmanı Yiğit Bulut Merkez Bankası Başkanı'na yüklendi: Umarım anlamıştır Güzel spiker Giorgia Palmas, Milan taraftarların geri dönüş çağrısına olumsuz yanıt verdi Çağla Altunkaya, kendisinden 30 yaş büyük sevgilisi Acun Ilıcalı ile yeni pozunu paylaştı Siyasi kutuplaşmanın sokağa yansıması! Röportaj esnasında tekmeler yumruklar havada uçuştu Nijerya'da silahlı kişilerin okula düzenlediği saldırıda yüzlerce kız öğrenci kaçırıldı Ekmekler eksilince kamera kayıtlarını izledi, gerçek ortaya çıktı "Tombişlikten saramamış" diyen takipçisine Bakan Varank'tan esprili yanıt: Kilodan değil, ceketten Maltepe'de yükselen çöp yığınlarına İBB neden müdahale etmiyor? Cevap Beyaz Masa'dan geldi