Çin Seddi'nin En Eski Bölümünü Korumak Üzere Yönetmelik Hazırlandı - Son Dakika

Çin Seddi'nin En Eski Bölümünü Korumak Üzere Yönetmelik Hazırlandı

23.09.2022 12:53
Çin Seddi'nin En Eski Bölümünü Korumak Üzere Yönetmelik Hazırlandı

JİNAN, 23 Eylül (Xinhua) -- Çin'in doğusundaki Shandong eyaletinin yerel yasama organı, Çin Seddi'nin en eski bölümü olan Qi Seddi'nin korunmasına yönelik bir yönetmelik çıkardı.

JİNAN, 23 Eylül (Xinhua) -- Çin'in doğusundaki Shandong eyaletinin yerel yasama organı, Çin Seddi'nin en eski bölümü olan Qi Seddi'nin korunmasına yönelik bir yönetmelik çıkardı. Çarşamba günü 13. Shandong Eyalet Halk Kongresi Daimi Komitesi'nin 38. oturumda milletvekilleri tarafından onaylanan yönetmelik, 1 Ocak 2023'te yürürlüğe girecek. Toplam 641 kilometre uzunluğa sahip Qi Seddi, İlkbahar ve Sonbahar Dönemi (M.Ö. 770 - M.Ö. 476) ve Savaşan Devletler Dönemi'nde (M.Ö. 475 - M.Ö. 221) inşa edildi. Yeni yönetmelik, çeşitli departmanların sorumluluklarını belirliyor ve Qi Seddi'nin korunması ve kullanımında bölgesel işbirliğini vurguluyor. Yönetmeliğe göre yerel hükümetler, uzaktan algılama uyduları, insansız hava araçları, bilgi platformları ve diğer teknolojik araçları kullanarak Çin Seddi'nin, bağlı altyapıların ve çevrenin izlenmesine yönelik dinamik bir koruma sistemi kuracak. Yönetmelikte Çin Seddi'ne ilişkin turizm hizmetleri daha standart hale getirilerek koruma ile geliştirme arasında denge kurulacağı belirtiliyor. Eyalet Adalet Departmanı Yetkilisi Qi Yan'an, Qi Seddi'nin korunma durumunun birçok zorlukla karşı karşıya olduğunu ve bu yüzden koruma çabalarına yönelik sağlam bir hukuki güvence sağlanmasının gerekli olduğunu söyledi. Birbirleriyle bağlantılı birçok duvardan oluşan Çin Seddi, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alıyor.

Çin Seddi'nin En Eski Bölümünü Korumak Üzere Yönetmelik Hazırlandı

YORUMLAR
500
Çin'de Kadınlara Yönelik Yardımlar Son 10 Yılda Arttı Çin'de Kadınlara Yönelik Yardımlar Son 10 Yılda Arttı Japonya ve Çin Arasındaki Diplomatik İlişki Lerin Normalleşmesinin 50. Yıldönümü İçin Hatıra Pulu Basıldı Japonya ve Çin Arasındaki Diplomatik İlişki Lerin Normalleşmesinin 50. Yıldönümü İçin Hatıra Pulu Basıldı Çin'in BM Temsilcisi'nden Batılı Ülkelere Sömürgecilik Tarihleri Üzerine Düşünme ve Hataları Düzeltme Çağrısı Çin'in BM Temsilcisi'nden Batılı Ülkelere Sömürgecilik Tarihleri Üzerine Düşünme ve Hataları Düzeltme Çağrısı
Kaynak: Xinhua

Son Dakika Güncel Çin Seddi'nin En Eski Bölümünü Korumak Üzere Yönetmelik Hazırlandı - Son Dakika

Bu haber Xinhua tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Xinhua tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Xinhua kurumudur.

Advertisement