Kabe'nin Kapısı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Açıldı - Son Dakika
Güncel

Kabe'nin Kapısı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Açıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Umre yaptığı sırada Kabe'nin kapısının kendisi için açıldığı ve beraberindekilerle içeride 2 rekat namaz kıldığı ortaya çıktı.

17.02.2017 08:06  Güncelleme: 08:07

Hürriyet gazetesi yazarı Vahap Munyar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bahreyn ve Katar ziyaretlerinden sonra yaptığı umrede yaşanan detayları köşesine taşıdı.

"İBRAHİM KALIN ÖN BİLGİ VERDİ"

Munyar yazısında "Kısmette Kâbe'nin içinde ikinci kez namaz kılmak da varmış." diyerek o günü şöyle anlattı:

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki heyeti Bahreyn'in başkenti Manama'ya taşıyan TC-TUR uçağı havalandıktan bir süre sonra Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ön bilgi verdi:

-İlk programımızda Medine'ye birkaç saatliğine uğramak, 15 Şubat Çarşamba gecesi Ankara'ya dönmek söz konusuydu. Seyahatimiz bir gece uzadı. İnşallah Umre yapacağız. Kısmetse Kâbe'nin kapısı da Cumhurbaşkanımız için açılacak.

"AKİT YAZARI HASAN KARAKAYA İÇİN DUA OKUDUK"

Seyahatin Manama, Riyad ve Doha'yı kapsayan resmî bölümü 15 Şubat öğlende Katar Emiri Şeyh Temim Bin Hamad Al Thani'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan onuruna verdiği yemeğin ardından noktalandı. Akşam saatlerinde Doha'dan Medine'ye geçtik. Mescid-i Nebevi'de Hz. Muhammed'i selamlayıp, yatsı, mescit ve kaza namazları kıldık. 2015 Aralık ayının son günlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suudi Arabistan ziyareti sırasında Medine'de vefat eden Akit Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya için dua okuduk.

"KABE'NİN KAPISI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A AÇILDI"

Ardından havalimanına dönüp Cidde'ye hareket ettik. Cidde'de Suudi Arabistan Kralı'nın misafirhanesinde ihrama girdik. Saat 02.00'de "Lebbeyk Allahümme Lebbeyk" diyerek Mekke'ye doğru yola çıktık. Saat 03.30'da Cumhurbaşkanı'nı izleyerek Kâbe'ye gittik. Tavaf öncesi Kâbe'nin kapısı açıldı. Cumhurbaşkanı'na eşlik eden heyetle birlikte sırayla Kâbe'nin içine girip, iki rekat namaz kılma şansına eriştik. Ardından Kâbe'yi tavaf, tavaf namazı, Safa-Merve'de "say" yapıp saat 05.30'da Umre'yi tamamladık.

Kabe\'nin Kapısı Cumhurbaşkanı Erdoğan\'a Açıldı

Son Dakika Güncel Kabe'nin Kapısı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Açıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement