Kablo Hırsızları Jandarmaya Yakalandı - Son Dakika

Kablo Hırsızları Jandarmaya Yakalandı

10.01.2012 12:35
Kablo Hırsızları Jandarmaya Yakalandı

Harun GÖKÇEOĞLUYozgat, (DHA)- Yozgat'da jandarma ekipleri, tarımsal sulama trafolarından elektrik kablosu çalan 3 kişiyi suçüstü yakaladı.

Harun GÖKÇEOĞLU Yozgat, (DHA)- Yozgat'da jandarma ekipleri, tarımsal sulama trafolarından elektrik kablosu çalan 3 kişiyi suçüstü yakaladı.

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Yozgat'ın Yenifakılı İlçesi'ne bağlı Başpınar Köyü yakınlarında şüphelendikleri otomobili takibe aldı. Bir araziye giden otomobile 2 kişinin daha binmesi üzerine harekete geçen jandarma, araçta bulunan 3 kişiye 'dur' ihtarında bulundu. Olay yerinden kaçan 3 kişi, jandarmanın takibi sonucu Yiğitler Köyü içerisinde yakalandı. Otomobilde yapılan aramada, 5 trafoya ait muhtelif kablolar, 18 bakır plaka, kablo kesme makasları ve çok sayıda el aleti ele geçirildi. Olayla ilgili olarak 3 kişi gözaltına alınırken, çalıntı malzemelerin, Başpınar Köyü arazisinde bulunan 3 ayrı tarımsal sulama trafosuna ait olduğu tespit edildi.

Yerköy İlçesi Arifoğlu Köyü'nde de sulama borusu hırsızlığına karışan bir kişi de jandarma tarafından yakalandı. Arifoğlu Köyü'nde toplam değeri 5 bin 100 lira olan 1194 metre sulama borusu ve sulama fıskiyelerini kamyona yükleyerek götüren E.Y. de jandarma ekiplerinin yol kontrolleri sırasında yakalandı. 5 şüpheli Adliye'ye sevk edildi.

(Tür: Yurt)

Kaynak: DHA
Nasuh Akar 20 yaş altı Kadınlar Türkiye Güreş Şampiyonası tamamlandı Nasuh Akar 20 yaş altı Kadınlar Türkiye Güreş Şampiyonası tamamlandı Yozgat'ta Düzenlenen Kadınlar Güreş Türkiye Şampiyonası Sona Erdi Yozgat'ta Düzenlenen Kadınlar Güreş Türkiye Şampiyonası Sona Erdi Taşoluklu sporcular Türkiye Şampiyonu oldu Taşoluklu sporcular Türkiye Şampiyonu oldu

Son Dakika Güncel Kablo Hırsızları Jandarmaya Yakalandı - Son Dakika


Advertisement