Kabulbaba Yağlı Güreşlerinde Başpehlivan Balaban - Son Dakika

Kabulbaba Yağlı Güreşlerinde Başpehlivan Balaban

12.05.2015 16:09
Kabulbaba Yağlı Güreşlerinde Başpehlivan Balaban, System.String[]

Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde bu yıl 341'incisi gerçekleştirilen Tarihi ve Geleneksel Kabulbaba Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlığı, iki yıl öncesinin Kırkpınar Başpehlivanı İsmail Balaban kazandı.

Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde bu yıl 341'incisi gerçekleştirilen Tarihi ve Geleneksel Kabulbaba Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlığı, iki yıl öncesinin Kırkpınar Başpehlivanı İsmail Balaban kazandı.

Mustafakemalpaşalıların güreşe doyduğu er meydanı, kıran kırana geçen mücadelelere sahne oldu. Binlerce güreş severin coşkuyla izlediği müsabakalarda, 13 boyda 400 pehlivan er meydanına çıktı. Büyük heyecanın yaşandığı başpehlivanlık final müsabakasında Fatih Koyuncu'yu yenen Antalyalı İsmail Balaban şampiyon oldu. Boylarında ilk 4’e giren pehlivanlara da madalya ve para ödülü verildi.

Yapılan açık arttırmada ise gelecek yılki güreşlerin ağalığını 15 bin TL ile MAR-ESEN Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Adalıer kazandı.

Tarihi güreşlerin heyecanına ortak olan Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, ata sporu yağlı güreşin her yıl artan bir ilgiyle takip edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Güreşin kültürel bir miras olduğunu söyleyen Başkan Kurtulan, “Bize düşen görev bu tür organizasyonları yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmaktır. Kabulbaba Yağlı Güreşleri’nin düzenlenmesinde emeği geçen, bu heyecanı güreş severlere yaşatan tertip komitesine teşekkür ediyor, başta başpehlivanımız olmak üzere tüm güreşçilerimizi kutluyorum.” dedi.

Kabulbaba Yağlı Güreşlerinde Başpehlivan Balaban
Kabulbaba Yağlı Güreşlerinde Başpehlivan Balaban

Kaynak: CİHAN

Son Dakika Güncel Kabulbaba Yağlı Güreşlerinde Başpehlivan Balaban - Son Dakika


Son Dakika

İsrail'in çok güvendiği Demir Kubbe hava savunma sistemi delindi! Atılan 2 bin 300 füze zalimleri felç etti İsrail'in çok güvendiği Demir Kubbe hava savunma sistemi delindi! Atılan 2 bin 300 füze zalimleri felç etti Tam kapanma sonrası ilk Kabine toplantısı yarın! Erdoğan, alınan kararları Millete Sesleniş konuşması ile duyuracak Tam kapanma sonrası ilk Kabine toplantısı yarın! Erdoğan, alınan kararları Millete Sesleniş konuşması ile duyuracak Fanatik Galatasaray taraftarı şampiyonluk maçının stresine dayanamadı Fanatik Galatasaray taraftarı şampiyonluk maçının stresine dayanamadı Fenerbahçe taraftarından yönetime büyük tepki! Ülker Stadyumu'na çıkarma yapıp pankart astılar Fenerbahçe taraftarından yönetime büyük tepki! Ülker Stadyumu'na çıkarma yapıp pankart astılar Gedson Fernandes, Galatasaray'a veda etti Gedson Fernandes, Galatasaray'a veda etti İbrahim Tatlıses'in İbrahim Tatlıses'in "Davul gibi olmuşsun" sözleri sonrası hırs yapan Deniz Seki, iğne ipliğe döndü Muharrem İnce'nin partisinin ismi ve logosu sızdı Muharrem İnce'nin partisinin ismi ve logosu sızdı Vali Yerlikaya ile görüşen yorumcu Rasim Ozan Kütahyalı uyardı: Sakın kapıları zorlamayın, yaptırımları ağır olacak Vali Yerlikaya ile görüşen yorumcu Rasim Ozan Kütahyalı uyardı: Sakın kapıları zorlamayın, yaptırımları ağır olacak
Advertisement