Kaçak Avcılara Ceza Yağdı - Son Dakika

Kaçak Avcılara Ceza Yağdı

Sakarya'da av sezonunun başladığı tarihten bu yana kaçak avlanma yaparken yakalanan 36 kişiye toplam 17 bin 580 lira ceza uygulandı.

Kaçak Avcılara Ceza Yağdı, System.String[]

Sakarya'da av sezonunun başladığı tarihten bu yana kaçak avlanma yaparken yakalanan 36 kişiye toplam 17 bin 580 lira ceza uygulandı. Ayrıca kaçak avlanmada kullanılan gümeler de yakılarak imha edildi.


Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Osman Demirel, yaptığı açıklamada, 13 Ağustos'ta başlayan av sezonunda aralık ayı sonu itibariyle yapılan denetimlerde 36 kişinin kaçak av yaparken yakalandığını söyledi. Bu kişilere toplam 17 bin 580 lira ceza kesildiğini ifade eden Demirel, ayrıca kaçak avcılıkta kullanılan 35 gümenin de yakılarak imha edildiğini bildirdi. 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu' nun 6. maddesi 3. fıkrasında 'Özellikle Merkez Av komisyonunca belirlenenlerin dışında gümeler kurulamaz ve bu gümelerde avlanılamaz." hükmünü hatırlatan Demirel, "Sulak alanlarda saz, kamış, diken, ot, çuval ve benzeri şeylerle yapılmış veya toprakta çukur açılarak hazırlanmış üstü açık basit gümeler hariç özel mülkiyetteki araziler de dahil her türlü üstü kapalı korunaklı gümeler yapılamaz veya kurulamaz ve buralarda avlanılamaz." dedi.


Ayrıca il genelinde yapılan denetimlerde tespit edilen gümelerin imha edildiğini ifade eden Demirel, "Avcılarımızın, avcılık etiğiyle bağdaşmayan ve ava tuzak kurulması esasına dayanan güme avcılığı hususunda gerekli hassasiyeti göstererek gerek kendilerinin zor durumda kalmamaları gerekse mevzuata uygun avlanma metotlarına yönelerek daha insancıl ve gerçek avcı gibi davranmaları beklenmektedir. Unutulmamalıdır ki avcılar doğal hayatı korumaları beklenen kitlenin en başta gelen bireyleri olmak durumundadır." şeklinde konuştu.


Son Dakika

Canlı yayında söylediği sözler başını yaktı! Taha Duymaz'ın 1 milyonluk Instagram hesabı kapatıldı Adını Feriha Koydum'un Cansu'sunun geçirdiği değişim göz kamaştırdı Sevgilisinin bikinili fotoğraflarını sildirmek isteyen Cem'e kötü haber Aleyna'dan reklam ücretine dudak uçuklatan zam Survivor'da Sercan'ın "Deliliğe vuruyor" sözleri Yasin'i küplere bindirdi İşte Benim Stilim'in Barbie'si bakın şimdi ne halde! Karanlığın Kraliçesi lakaplı ünlü model, üstsüz pozuyla nefes kesti Sibel Can'ın yıllar önce sünnet düğününde dansözlük yaptığı görüntüler ortaya çıktı Acun Ilıcalı'nın 1 milyon 713 bin TL'lik saati görenleri şaşkına çevirdi Türkiye'ye dönen Acun Ilıcalı'ya Bebek'te sevgi seli Ailesi, 1 ay önce hayatını kaybeden Nur Yerlitaş'ın son görüntülerini paylaştı Jelene Karleusa'nın Türkiye göndermeli paylaşımına yorum yağdı Yeni yaşını kutlayan Fahriye Evcen'e sevenlerinden hediye yağdı 14 ve 16 yaşındaki kızlarını evlendiren anne, Esra Erol'un canlı yayınında gözaltına alındı Yasmin Erbil, evinde tedavi gören babası Mehmet Ali Erbil'in son görüntüsünü paylaştı