Kaçak Avcılara Ceza Yağdı - Son Dakika

Kaçak Avcılara Ceza Yağdı

04.01.2012 13:14
Kaçak Avcılara Ceza Yağdı, System.String[]

Sakarya'da av sezonunun başladığı tarihten bu yana kaçak avlanma yaparken yakalanan 36 kişiye toplam 17 bin 580 lira ceza uygulandı.

Sakarya'da av sezonunun başladığı tarihten bu yana kaçak avlanma yaparken yakalanan 36 kişiye toplam 17 bin 580 lira ceza uygulandı. Ayrıca kaçak avlanmada kullanılan gümeler de yakılarak imha edildi.

Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Osman Demirel, yaptığı açıklamada, 13 Ağustos'ta başlayan av sezonunda aralık ayı sonu itibariyle yapılan denetimlerde 36 kişinin kaçak av yaparken yakalandığını söyledi. Bu kişilere toplam 17 bin 580 lira ceza kesildiğini ifade eden Demirel, ayrıca kaçak avcılıkta kullanılan 35 gümenin de yakılarak imha edildiğini bildirdi. 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu' nun 6. maddesi 3. fıkrasında 'Özellikle Merkez Av komisyonunca belirlenenlerin dışında gümeler kurulamaz ve bu gümelerde avlanılamaz." hükmünü hatırlatan Demirel, "Sulak alanlarda saz, kamış, diken, ot, çuval ve benzeri şeylerle yapılmış veya toprakta çukur açılarak hazırlanmış üstü açık basit gümeler hariç özel mülkiyetteki araziler de dahil her türlü üstü kapalı korunaklı gümeler yapılamaz veya kurulamaz ve buralarda avlanılamaz." dedi.

Ayrıca il genelinde yapılan denetimlerde tespit edilen gümelerin imha edildiğini ifade eden Demirel, "Avcılarımızın, avcılık etiğiyle bağdaşmayan ve ava tuzak kurulması esasına dayanan güme avcılığı hususunda gerekli hassasiyeti göstererek gerek kendilerinin zor durumda kalmamaları gerekse mevzuata uygun avlanma metotlarına yönelerek daha insancıl ve gerçek avcı gibi davranmaları beklenmektedir. Unutulmamalıdır ki avcılar doğal hayatı korumaları beklenen kitlenin en başta gelen bireyleri olmak durumundadır." şeklinde konuştu.

Kaçak Avcılara Ceza Yağdı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Kaçak Avcılara Ceza Yağdı - Son Dakika


Son Dakika

Meteoroloji 9 ilimizi sarı kod ile uyardı! Kuvvetli sağanak yağış etkili olacak Almanya'da otomobil kalabalığa daldı: 1 ölü, 3 ağır yaralı Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Seçimlere günler kala ABD, kıtalararası balistik füze testi yaptı "Ronaldo'yu asla geri çevirmem" sözüyle gündem olan G.Saray'ın eski yengesi isyan etti: Elinizi vicdanınıza koyun Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Son Dakika: Türkiye'de 29 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 72 kişi vefat etti, 2319 yeni vaka tespit edildi Cinsel istismara uğrayan 14 yaşındaki çocuk, doğum yaptı