Son Dakika Haberleri: Kaçak Kurbağa Avına 7 Bin 900 Lira Ceza Kesildi

Kaçak Kurbağa Avına 7 Bin 900 Lira Ceza Kesildi

2 ay önce

Antalya'da kurbağa avlayan 5 kişiye kişi başı bin 580'er lira olmak üzere toplam 7 bin 900 lira para cezası kesildi. Sineklerle mücadele kapsamında Antalya ve Muğla'da kurbağa avlamak yasak.

Antalya'da kaçak kurbağa avlayan 5 kişiye 7 bin 900 lira idari para cezası uygulandı.

Güllük Dağı (Termessos) Milli Park Şefliği görev sahası içerisinde olan Döşemealtı ilçesi Kırkgöz su kaynaklarında kurbağa avlayan 5 kişi, jandarma tarafından yakalandı. Sineklerle mücadele kapsamında Antalya ve Muğla illerinde kurbağa avlamanın yasak olması nedeniyle, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ekipleri olay yerine çağrılarak, tutanak düzenlendi. Ekipler, yasak ticari faaliyete bağlı olarak 5 kişiye 1580'er lira olmak üzere toplam 7 bin 900 lira idari para cezası uyguladı. Kurbağalar ise Kırkgöz su kaynaklarına bırakıldı.

"7/24 FAALİYETE DEVAM EDECEĞİZ"

Antalya Şube Müdürlüğü'nün bağlı olduğu Doğa Koruma ve Milli Parklar Burdur 6'ncı Bölge Müdürü Rıza Kamil, "Kurumumuz başka birimlerle işbirliği içerisinde, küçük büyük demeden tüm canlıların korunması için 7/24 saat esasında faaliyetlerine devam edecektir" dedi.
İş Kadını Leyla Alaton: Erdoğan'ı Son Derece Feminist Buluyorum İskenderpaşa Cemaati, Cumhur İttifakı'nı Destekleyecek Ünlü Sanatçı Cengiz Kurtoğlu, Kapı Kapı Dolaşıp AK Parti Adayına Oy İstedi