Kaçak Sigara Baskını Kamerada - Son Dakika

Kaçak Sigara Baskını Kamerada

09.01.2012 14:08
Kaçak Sigara Baskını Kamerada

Bursa'da bandrolsüz sigara yüklü bir kamyona baskın yapan polis 68 bin paket kaçak sigaraya el koydu.

Bursa'da bandrolsüz sigara yüklü bir kamyona baskın yapan polis 68 bin paket kaçak sigaraya el koydu. Polisin yaptığı operasyon saniye saniye kameralara yansıdı.

Doğu illerinden Bursa'ya perakendecilere dağıtılmak üzere yüklü miktarda kaçak sigara geleceği ihbarını alan Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri hemen harekete geçti. Yalova'dan itibaren takip altına alınan kamyon Orhangazi ilçesi girişinde polis ekipleri tarafından durduruldu.

Polis ekiplerinin kaçak sigaracılara yönelik operasyonu ise saniye saniye kameralara yansıdı. Kamyon sürücüsü Şehmuz Morcu (29) gözaltına alınırken, kamyonun kasasında çuvallara konulmuş halde piyasa değeri 30 bin lira olan toplam 68 binpaket bandrolsüz sigara ele geçirildi.

Nakliyatçılık yaptığını söyleyen Şehmuz Morcu 'Anlaştığım kişi bana 'bunlar fırınlarda ekmek yapımı için kullanılıyor. Sen Bursa'ya gidince bizi ara sana gideceğin yeri söyleyeceğiz' dediler. Kamyonumda kaçak sigara olduğunu bilmiyordum dedi.

Olayla ilgili Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Bu arada Bursa polisinin son altı ayda yaptığı operasyonlarda toplam 600 bin paket kaçak sigara ele geçirildiği ve 35 kişinin gözaltına alınıp haklarında kanuni işlem yapıldığı da öğrenildi.

Kaçak Sigara Baskını Kamerada
Kaçak Sigara Baskını Kamerada
Kaçak Sigara Baskını Kamerada

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kaçak Sigara Baskını Kamerada - Son Dakika


Son Dakika

Fatih Terim'i çılgına çeviren olay! Isınmaya gitmeyen futbolcularına fena patladı 00:23 Fatih Terim'i çılgına çeviren olay! Isınmaya gitmeyen futbolcularına fena patladı Doğu Perinçek, 00:15 Doğu Perinçek, "Bu bir tuzak" deyip büyükelçilerin açıklamasını yorumladı: Geri adım atmadılar Güntekin Onay'dan tarihi gaf! Canlı yayında skandalın eşiğinden dönüldü 23:17 Güntekin Onay'dan tarihi gaf! Canlı yayında skandalın eşiğinden dönüldü
Derbi bitti ama G.Saraylılar bir pozisyonda takılı kaldı! Mostafa Mohamed takımda istenmiyor 22:36 Derbi bitti ama G.Saraylılar bir pozisyonda takılı kaldı! Mostafa Mohamed takımda istenmiyor Son Dakika! ABD, krizi sürdürmekte kararlı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine 22:09 Son Dakika! ABD, krizi sürdürmekte kararlı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine "not edildi" deyip Kavala açıklamasını yenilediler Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ekonomiyle ilgili eleştirilere yanıt: Her evde araba var 19:52 Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ekonomiyle ilgili eleştirilere yanıt: Her evde araba var
Düğün sonrası eğlencesinde 19:03 Düğün sonrası eğlencesinde "Neden hesabı sen ödedin?" tartışması damadın vurulmasıyla sonuçlandı Halı yıkamaya götürülen halıdan 40 bin TL'lik altın çıktı 17:29 Halı yıkamaya götürülen halıdan 40 bin TL'lik altın çıktı
Advertisement