Son Dakika Haberleri: Kesik Parmak Süsü Verip Suriyeli Babadan 50 Bin Dolar Fidye İstediler

Kesik Parmak Süsü Verip Suriyeli Babadan 50 Bin Dolar Fidye İstediler

5 ay önce

Bağcılar'da, Suriye uyruklu genç, Taksim'e eğlenceye gittiği arkadaşı tarafından kandırılarak kaçırıldı. Gencin babasını görüntülü arayan zanlılar, parmağını boyayıp kolunu sardıkları genç için 50 bin dolar fidye istedi.

Bağcılar'da kuaförlük yapan Suriye uyruklu genç, Taksim'e eğlenceye gittiği arkadaşı tarafından kandırılarak kaçırıldı. Babasını görüntülü arayan zanlılar, zarar görmüş gibi gözükmesi için parmağını boyayıp kolunu sardıkları genç için 50 bin dolar fidye istedi. Polis ekipleri 4 şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı.

4 KİŞİ TARAFINDAN ELE GEÇİRİLDİ

Bağcılar'da babası Khalil Omar (61) ile kuaförlük yapan Suriye uyruklu Muhamed Omar (26), geçtiğimiz 9 Kasım tarihinde arkadaşı F.A. ile Taksim'deki bir eğlence mekanına gitti. Burada gençler eğlendiği esnada F.A., Omar'a Almanya'dan 2 kadın Suriyeli hemşehrisinin geldiğini ve Beylikdüzü'nde olduklarını söyledi. Bunun üzerine mekandan çıkan gençler, otomobile binerek yola koyuldu. Omar, eve geldiği esnada içerideki 4 kişi tarafından derdest edildi.

PARMAĞINI BOYAYIP FİDYE İSTEDİLER

Olaydan 4 gün sonra Omar'ın eğlenceye gittiği arkadaşı F.A., gencin babasına giderek kaçırıldıklarını ve şüphelilerin kendisini bıraktığını söyledi. Ardından baba Omar'ı arayan şüpheliler, görüntülü arayarak oğullarını gösterdi. Gencin kolunu sargı bezi ile sararak parmağını da boyayan şüpheliler, "kolunu parmağını keseriz" diye babasını korkutarak 50 bin dolar istedi. Görüntülü görüşme ise kameralara yansıdı.

ARKADAŞLARI YAKALANINCA GENCİ SERBEST BIRAKTI

Baba Omar'da bunun üzerine polis ekiplerine ihbarda bulundu. İhbar üzerine çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliğine bağlı Rehine Kurtarma ve Müzakere timi, güvenlik kamera görüntülerini incelemeye aldı. Yapılan inceleme sonucunda polis, gencin önce Beylikdüzü sonra Esenyurt daha sonra da Başakşehir'e götürüldüğünü tespit etti. Tespitin ardından Beylikdüzü'ne operasyon düzenleyen tim, içeride kimseyi bulamayınca Esenyurt'taki adrese baskın yaptı. Yapılan baskında 3 şüpheli gözaltına alındı, ancak gencin Başakşehir'de olduğunu belirleyen polis, oradaki 1 şüpheliyi gözaltına alarak serbest bırakılan genci de kurtardı.

KAVUŞTURMA ANI KAMERADA

Gözaltına alınan Hüseyin M.(22), Dehan S.(35), Ziya Al H.(38) ve Vahid M.(27) şubedeki ifadelerinin alınmasının ardından adliyeye sevk edildi. Genç ise ailesine teslim edilirken, kavuşma anı kameralara yansıdı.


YORUMLAR


Tek Celsede Boşanan Sunucu Meltem Acet, Eşinden Rekor Tazminat Alacak Seçimlere 8 Gün Kala 7 Büyükşehirde Yapılan Ankette Çarpıcı Sonuçlar Deprem Haritası 23 Yıl Sonra Değişti: Bazı İllerde Tehlike Düştü, Bazılarında Arttı