Kadar Dışişleri Bakanı Al Sani ile ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan arasında telefon görüşmesi - Son Dakika

Kadar Dışişleri Bakanı Al Sani ile ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan arasında telefon görüşmesi

24.02.2021 00:39
Kadar Dışişleri Bakanı Al Sani ile ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan arasında telefon görüşmesi, System.String[]

Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile bölge konularını ele aldı.

Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile bölge konularını ele aldı.

Katar Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Al Sani, Sullivan ile yaptığı telefon görüşmesinde aralarında İran ve Afganistan'ın da olduğu bir dizi konuyu görüştü.

Görüşmede İran, Afganistan ve Irak ile ilgili konuların yanı sıra ikili ilişkilerin de ele alındığı belirtildi. Açıklamada daha ayrıntılı bilgi paylaşılmadı.

Katar, ABD ile İran arasında nükleer mesele de olmak üzere görüş ayrılıklarını gidermek ve karşılıklı yakınlaşma sağlanması yönünde arabuluculuk çalışmalarını yürütmeye başladı. Ayrıca Taliban Hareketiyle Afgan hükümeti arasında tarihi barış görüşmeleri de Katar'ın başkenti Doha'da yürütülüyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kadar Dışişleri Bakanı Al Sani ile ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan arasında telefon görüşmesi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İngiltere Premier Lig'de Tottenham, sahasında Crystal Palace'ı farklı yendi Arda Turan yaptığı Instagram paylaşımında, Galatasaray'ın şampiyon olacağına inandığını belirtti 92 yaşındaki kadının katil zanlısının elindeki dövmenin görüntülere yansımasıyla ilgili soruşturma Ekvator Ginesi'nde 4 ayrı patlama: En az 20 ölü, 300'den fazla yaralı var Survivor'den diskalifiye edilen Emin Günenç'in yeni adresi belli oldu Meteoroloji'den İstanbul dahil 19 il için sarı uyarı 2 gündür kayıp olan mühendis, ormanlık alanda kafasına poşet geçirilmiş halde bulundu Yunanistan Cumhurbaşkanı'nın törende giydiği ayakkabı alay konusu oldu