"Kadıköy Belediyesi Kitap Günleri" - Son Dakika

"Kadıköy Belediyesi Kitap Günleri"

12.12.2012 14:00

Bu yıl altıncısı düzenlenecek olan "Kadıköy Belediyesi Kitap Günleri", yarın başlayacak.

Bu yıl altıncısı düzenlenecek olan "Kadıköy Belediyesi Kitap Günleri", yarın başlayacak.

Kadıköy Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, etkinlik 13-16 Aralık tarihleri arasında Caddebostan Kültür Merkezi'nde kitapseverlerle yazarları buluşturacak.

Açılışını, Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Metin Celal Zeynioğlu ve Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk'ün gerçekleştireceği etkinliğin onur konuğu, Sümerolog-yazar Muazzez İlmiye Çığ olacak.

Ahmet Ümit, Uğur Dündar, Mustafa Mutlu, Nedim Şener, Haluk Şahin, Erdal Sarızeybek, Ümit Zileli, İhsan Eliaçık, Emre Kongar, Merdan Yanardağ, Cüneyt Ülsever, Bedri Baykam, Enver Aysever, Fatih Portakal, Mine Kırıkkanat, Arife Kalander, Onur Öymen, Zekeriya Beyaz, Nur İçözü, Erdil Yaşaroğlu gibi edebiyat, siyaset ve basının önemli isimlerinin 37 söyleşi ve imza günleri gerçekleştireceği etkinliğe, 78 yayınevi katılacak.

Müzik ve şiir dinletileri ile dia gösterilerinin de yer alacağı kitap günlerinde, Ahmet Hamdi Tanpınar'ın ölümünün 50. yılı nedeniyle "Zaman ve Uygarlık Örtüşmesi" adlı bir etkinlik de düzenlenecek.

Etkinlik kapsamında, yayınevlerinin bağışladığı kitaplar, Türkiye'nin ücra köşelerinde bulunan köy okullarının kütüphanelerine kazandırılacak.

Kitap günlerinde, tutuklu CHP Milletvekili gazeteci Mustafa Balbay'ın kitaplarını Cumhuriyet gazetesi yazarları ve arkadaşları, gazeteci Tuncay Özkan'ın kitaplarını ise kızı Nazlıcan Özkan ile cezaevi arkadaşları Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan imzalayacak.

Muhabir: İstanbul

Yayıncı: Nurettin Coşkun - İSTANBUL

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 'Kadıköy Belediyesi Kitap Günleri' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz uyardı: Test sonucu çıkana kadar mutlaka evde kalın Hastanede korkunç olay! Eşine refakat eden şahıs, beşinci kattan atlayarak intihar etti Kadıköy'de ilk gol geldi! Büyük hata sonrası milliler topu ağlarında gördü ABD Başkanı Trump ilk kez "Biden kazandı" dedi, saatler sonra ağız değiştirdi Aliyev açtı ağzını yumdu gözünü! Kendisine basın özgürlüğü suçlaması yapan BBC'ye Batı'nın iki yüzlülüğünü anlattı Ermenistan'dan Suriye'ye gönderilen silahlar Rusya'ya karşı savaşan gruplara verilmiş Çocukların çekiçli cinayetinin altından bilgisayar oyunu kavgası çıktı Çirkin manipülasyon! İHA ve SİHA'ları görmezden gelip Türk ordusunun başarısını geri plana attılar