Kadıköy Belediyesi'ne rüşvet operasyonu düzenlendi - Son Dakika

Kadıköy Belediyesi'ne rüşvet operasyonu düzenlendi

17.05.2022 08:06

Çoğunluğu Kadıköy Belediyesi'nde görevli Zabıta Personeli ve Belediye Mühendisi olan 54'ü kamu görevlisi olmak üzere rüşvet ve sahtecilik suçlarından toplam 224 kişiye operasyon düzenlendi.

İstanbul merkezli 5 ilde çoğunluğu Kadıköy Belediyesinde görevli zabıta personeliyle belediye mühendislerinin de aralarında yer aldığı 54'ü kamu görevlisi 224 şüpheliye rüşvet almak, vermek, aracılık etmek ve resmi belgede sahtecilik suçlarından operasyon düzenlendi.

224 KİŞİ İÇİN GÖZALTI KARARI VAR

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosu koordinesinde Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce yürütülen soruşturma kapsamında; Örgütlü olarak Rüşvet Almak, Vermek, Aracılık Etmek ve Resmi Belgede Sahtecilik suçlarından çoğunluğu Kadıköy Belediyesinde görevli zabıta personeli ile belediye mühendislerinin de aralarında yer aldığı 54'ü kamu görevlisi olmak üzere toplam 224 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

5 İLDE OPERASYON DÜZENLENDİ

Polis ekipleri sabah saatlerinde İstanbul merkezli İzmir, Adana, Kocaeli ve Şırnak illerinde eş zamanlı operasyon başlattı.

160 KİŞİ GÖZALTINDA

Operasyonlarda şüphelilerden 160'ı yakalandı. Devam eden operasyon kapsamında, çok sayıda şüphelinin gözaltına alındığı, adreslerdeki aramaların sürdüğü belirtildi. Adreslerde bulunan çok sayıda dijital malzeme ve evraka da el konuldu. Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü, firari zanlıların yakalanmasına çalışıldığı bildirildi.

YORUMLAR (1)
500
Kocaeli'de sahillere vuran 4 büyükbaş ölüsü, yüzmeye giden vatandaşlara büyük korku yaşattı Kocaeli'de sahillere vuran 4 büyükbaş ölüsü, yüzmeye giden vatandaşlara büyük korku yaşattı Van'da değişik suçlardan 35 kişi tutuklandı Van'da değişik suçlardan 35 kişi tutuklandı Son dakika haber... Kocaeli'de çalılar arasında mahsur kalan martıyı itfaiye kurtardı Son dakika haber... Kocaeli'de çalılar arasında mahsur kalan martıyı itfaiye kurtardı

Son Dakika Güncel Kadıköy Belediyesi'ne rüşvet operasyonu düzenlendi - Son Dakika


Advertisement