Kadıköy'de Kobe Bryant'ın anısına yapılan basketbol sahasını dünyaca ünlü spor kanalı ESPN, sosyal medyasında paylaştı - Son Dakika

Kadıköy'de Kobe Bryant'ın anısına yapılan basketbol sahasını dünyaca ünlü spor kanalı ESPN, sosyal medyasında paylaştı

Helikopter kazasında hayatını kaybeden Kobe Bryant'ın anısına Kadıköy'de yapılan basketbol sahası, dünyaca ünlü spor kanalı ESPN tarafından sosyal medyada "Türkiye'deki bu saha, Kobe ve Gianna'ya ithaf edilen özel bir şey" notuyla paylaşıldı.

Bu yılın başında helikopter kazasında hayatını kaybeden basketbolcu Kobe Bryant'ın adını taşıyan Caddebostan'daki basketbol sahası yenilenmişti. Saha, dünyaca ünlü spor kanalının da ilgisini çekti.

İstanbul'un Kadıköy ilçesindeki Kobe Bryant sahası, Amerika'da da geniş yankı uyandırdı. ABD'de yayın yapan dünyaca ünlü spor kanalı ESPN, sosyal medya hesabından sahanın bir fotoğrafını paylaştı ve " Türkiye'deki bu saha, Kobe ve Gianna'ya ithaf edilen özel bir şey" notunu düştü.

Kadıköy Caddebostan Sahil Parkı'nda bulunan, Kobe Bryant'ın 2011 yılında İstanbul ziyaretinde adının verildiği basketbol sahasının yenilenmesi için Nike, İstanbul Büyükşehir Belediyesine başvurmuş, İBB Anadolu Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, basket sahasını yenilemişti.

SAHA BRYANT'IN ANISINA 8 NUMARA ŞEKLİNDE BOYANMIŞTI

Tamamen yenilenen sahanın zemini ünlü basketbolcunun takımı Los Angeles Lakers'ın renkleri ve Bryant'ın giydiği 8 numara şeklinde boyanmış ve potalar da efsane basketbolcu ile kızı Gianna'nın resimlerinin bulunduğu potalarla değiştirilmişti.

ABD'li efsane basketbolcu Kobe Bryant kızıyla birlikte 26 Ocak'ta California'da geçirdiği helikopter kazasında hayatını kaybetmişti.

YORUMLAR (3)

Son Dakika

10:02 Son dakika: Gelibolu'daki orman yangınında şu ana kadar 450 hektar alan yandı 10:01 Hes Kablo Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı: Mensah için bir tek Beşiktaş'la görüştük 10:00 Kocası ve erkek kardeşi tarafından taşlanarak öldürüldü 09:57 Fuhuş şebekesi, polise yakalanmamak için "makarna" gibi şifreli kelimeler kullanmış 09:36 İstanbul'un göbeğinde bir kadının sevgilisi tarafından silahla yaralandığı anlar kamerada 09:28 Altın Kelebek Ödülü'ne layık görülen şarkıcı Emrah'tan yıllardır görüşmediği oğluna büyük ayıp 08:57 Erzincan'da 95 ülkeye ihracatı yapılan vişnenin hasadı başladı 08:53 Salihli'de 30 dakika boyunca yağan yağmur ve dolu hayatı felç etti 08:53 Türkan Şoray, yıllardır sakladığı kız kardeşi Figen Çevik Gezer'in yüzünü gösterdi 08:32 Antalyalı taş üreticisi, yılda 10 bin metrekare ihracat yaparak 1 milyon TL kazanıyor 08:25 Kıyma ve kırmızı ette mide bulandıran bu hilelere dikkat! 08:16 15 Temmuz'da Erdoğan'ın yerini FETÖ'cülere söylediği için yargılanan 3 yaver, tahliye edildi 08:05 Temizliğe gelen kadına çocuğunun gözü önünde tecavüz etti 04:38 Kadıköy'de yolda yürüyen kadına laf atan şahıs, meydan dayağı yedi 23:13 Altın Kelebek Ödülleri'ne Demet Özdemir'in güzelliği ve şıklığı damga vurdu