Kadın Polis, Bakan Şimşek'i Kürtçe Konuşmayla Karşıladı (2) - Son Dakika

Kadın Polis, Bakan Şimşek'i Kürtçe Konuşmayla Karşıladı (2)

17.02.2012 15:56
Kadın Polis, Bakan Şimşek'i Kürtçe Konuşmayla Karşıladı (2), System.String[]

BAKAN ŞİMŞEK.Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Batman Organize Sanayi Bölgesi'ni ziyaret ederek, sanayicilerden sorunları dinledikten sonra, her yatırımcının kendi işyerinin etrafını ağaçlandırmasını istedi.

Kadın POLİS, BAKAN ŞİMŞEK'İ KÜRTÇE KONUŞMAYLA KARŞILADI (2)

BAKAN ŞİMŞEK: YENİ TEŞVİK YASASI GELİYOR

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Batman Organize Sanayi Bölgesi'ni ziyaret ederek, sanayicilerden sorunları dinledikten sonra, her yatırımcının kendi işyerinin etrafını ağaçlandırmasını istedi.

Vali Ahmet Turhan'ın eşi Nurhan Turhan ve Bakan Şimşek'in eşi Esma Kara Şimşek'in de katıldığı toplantıda konuşan Bakan Şimşek, bölge illeri ve sınır kentlerine yönelik yeni teşvik yasasının önümüzdeki günlerde şekilleneceğini söyledi. Batman ve bölgedeki sanayinin gelişme yönünü parlak gördüğünü anlatan Şimşek, şöyle dedi:

"Buralara vereceğimiz yeni teşvik tabi ki daha güçlü olacak. O nedenle sanayinin gelişme yönünü parlak görüyorum. Batman 10 yıl içinde çok mesafe katetti. Bu talepleri karşılayacak şekilde yeni teşvikleri yapacağız. Yani 40- 50 yıl ihtiyaca cevap verecek bir organize sanayiyi planını devreye sokmamız lazım. İnşallah bu yeni uygulamaya konulacak, yeni parametreleri pazarlayacak, bu ilkler arasında bölgesel gelişkinlik, farklılıklar biraz daha yumuşatılmış olacak. Birinci konu budur. Bu sadece Batman'a özgü değil, her tarafı ilgilendirecek, Adıyaman diyor ki, 'beni ile Antep'i nasıl aynı kategoriye sokarsınız.' İller arasında bu tür sıkıntılar yaşanıyor. Biz bunları dengeleyecek bir teşvik yasasını hazırlıyoruz. Sınır illerini kapsayan yeni teşvik yasası hazırlanıyor. Sosyo ekonomik endeks, alt sıralarında olan illere farklı teşvik yasası uygulanacak. Önümüzdeki günlerde, Batman'ın da aralarında bulunduğu sınır illerine yeni teşvik yasası şekillenecek." - Batman

Kadın Polis, Bakan Şimşek'i Kürtçe Konuşmayla Karşıladı (2)
Kadın Polis, Bakan Şimşek'i Kürtçe Konuşmayla Karşıladı (2)
Kadın Polis, Bakan Şimşek'i Kürtçe Konuşmayla Karşıladı (2)

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kadın Polis, Bakan Şimşek'i Kürtçe Konuşmayla Karşıladı (2) - Son Dakika


Son Dakika

11 yaşındaki erkek çocuğunu ağaca bağlayarak istismar etmeye çalışan sapık, bir ilçeyi ayaklandırdı Kahreden haberler peş peşe geldi! 3 doktor daha koronaya yenik düştü ABD'li ilaç devi Moderna, geliştirdiği koronavirüs aşısını piyasaya sürmeye hazırlanıyor Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici