Kadın Yürüyüşüne Erkeklerden Destek - Son Dakika

Kadın Yürüyüşüne Erkeklerden Destek

08.03.2013 14:13
Kadın Yürüyüşüne Erkeklerden Destek

Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Kayseri'de bir grup kadın düdük öttürüp tencere ve tavalara vurarak yürüyüş yaptı.

Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Kayseri'de bir grup kadın düdük öttürüp tencere ve tavalara vurarak yürüyüş yaptı. Kadın yürüyüşüne erkekler de destek verdi.

Sivas Caddesi'ndeki bir iş merkezi önünde toplanan 100 dolayında kadın, 'Cinsel sınıfsal sömürüye hayır', 'Yaşasın 8 Mart kadınlar günü', 'Eşit işe eşit ücret', 'Dünya yerinden oynar kadınlar eşit olsun' diye sogan atarak Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü. Yürüşüş sırasında sık sık düdük öttürüp ellerindeki tencere ve tavalara kaşıklarla vuran kadınların yürüşüne 50 dolayında da erkek katıldı. Eğitim- Sen Kayseri Şubesi Kadın Sekreteri Serap Polat, yaptığı konuşmada kadınlara yönelik şiddetin azalmadığını ve arttığını belirterek şunları söyledi:

"Ülkemizde kadılara yönelik saldırılar her alanda yoğunlaşarak devam ediyor. Kadına yönelik şiddetin, kadına yönelik cinayetlerin artışı ve geldiği boyut açısıdan bir kırıma dönüşüyor.Bu yılın ilk iki ayında Türkiye'de 26 kadın can verdi. Kadına yönelik saldırıların ve baskıların sona ermesini istiyoruz."

Yapılan konuşmalardan sonra kadınlar sessizce dağıldı. - Kayseri

Kadın Yürüyüşüne Erkeklerden Destek
Kadın Yürüyüşüne Erkeklerden Destek
Kadın Yürüyüşüne Erkeklerden Destek
Kadın Yürüyüşüne Erkeklerden Destek

Murat Kantarcı Bilim ve Sanat Merkezi'nin yapımında sona gelindi Murat Kantarcı Bilim ve Sanat Merkezi'nin yapımında sona gelindi Güven Timleri vatandaşın 5 milyon TL dolandırılmasını önledi Güven Timleri vatandaşın 5 milyon TL dolandırılmasını önledi Kayseri'de belediye başkanına silahlı saldırıda bulundukları iddiasıyla 3 kişi yakalandı Kayseri'de belediye başkanına silahlı saldırıda bulundukları iddiasıyla 3 kişi yakalandı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kadın Yürüyüşüne Erkeklerden Destek - Son Dakika


Advertisement