Kadına Şiddete Hayır Projesine Makro'dan Destek - Son Dakika

Kadına Şiddete Hayır Projesine Makro'dan Destek

26.11.2012 11:08
Kadına Şiddete Hayır Projesine Makro'dan Destek, System.String[]

Makro, sosyal sorumluluk konusundaki hassasiyetiyle gerçekleştirdiği projelere bir yenisini daha ekliyor.

Yüzde 100 Türk sermayesiyle kurulmuş olma özelliğiyle öne çıkan perakende marketler zinciri Makro, sosyal sorumluluk konusundaki hassasiyetiyle gerçekleştirdiği projelere bir yenisini daha ekliyor. Makro, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü kapsamında gerçekleştirdiği etkinliklere desteğini esirgemiyor. Makro, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda farkındalık yaratmak amacıyla 5 milyon adet Makro poşetine bastırdığı sloganlarla kadına yönelik şiddetin son bulmasına destek oluyor.

5 Ayrı Slogan Makro Poşetlerinde

Makro Market Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Songör, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in kadına yönelik şiddetle mücadelenin toplumun tüm kesimleriyle yapılması gerektiği çağrısına Türkiye'nin marketi olarak sessiz kalmadıklarını belirterek şunları söyledi:

"Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan 5 ayrı sloganı Makro poşetlerine basarak başladık desteğe. 'Evinize şiddet götürmeyin, ağzınızın tadı bozulmasın', 'Mutlu kadın, mutlu aile, mutlu bir toplum için şiddetten uzak duralım', 'Güçlü bir toplum için kadına yönelik şiddete hayır!', 'Kadına yönelik şiddet bir insanlık ayıbıdır' ve 'Kadına yönelik şiddete sıfır tolerans!' başlıklı 5 ayrı mesajı 5 milyon adet Makro alışveriş poşetine bastırdık. Böylelikle mağazalarımızdan alışveriş yapan milyonlarca kişiye bu mesajı ulaştırmış olacağız.

500 Bin Dataya Bilgilendirme Maili

Şeref Songör ayrıca datalarında bulunan Makro Gold Card üyesi 500 bin mail adresine de bilgilendirme geçtiklerini hatırlatarak "bu ve buna benzer sosyal sorumluluk projelerinde Makro olarak yer almaya devam edeceğiz" dedi.

Kadına Şiddete Hayır Projesine Makro'dan Destek

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Kadına Şiddete Hayır Projesine Makro'dan Destek - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İzmir'den güzel haberler art arda geldi! Depremden 16 saat sonra enkazdan yaralı olarak çıkartıldı Söke'de deprem sırasında taş ocağından kopan kaya parçaları korkuttu Son Dakika: İzmir'de kurtarma çalışmalarının simge ismi Buse, 9.5 saat sonra enkazdan kurtarıldı İzmir'deki depremde enkaz altında kalan 28 yaşındaki futbolcu kurtarıldı Yakınları, Kulalı anne-kızın enkaz altında olduğunu sosyal medya hesaplarından paylaştı Deprem sonrası aşağılayıcı paylaşımlarda bulunan 16 kullanıcı tespit edildi, 3 kişi gözaltında Son Dakika: İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 24'e, yaralı sayısı 804'e yükseldi İzmir'de faaliyet gösteren bir otelin işletmecisinden örnek davranış: Depremzedeleri ücretsiz ağırlayacak