"Kadına Şiddete Karşı Biz de Varız" - Son Dakika

"Kadına Şiddete Karşı Biz de Varız"

05.01.2012 17:00

Gümüşhane Valisi Yusuf Mayda, "Yerine göre değişik roller üstlenen annelerimiz, kız kardeşlerimiz, kızlarımız rolünde bulunan kadınlarımıza herhangi bir şekilde şiddeti uygun görmüyoruz" dedi.

Gümüşhane Valisi Yusuf Mayda, "Yerine göre değişik roller üstlenen annelerimiz, kız kardeşlerimiz, kızlarımız rolünde bulunan kadınlarımıza herhangi bir şekilde şiddeti uygun görmüyoruz" dedi.

Mayda, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından, "Kadına Yönelik Şiddete Son Vermek İçin El Ele Verelim" kampanyası kapsamında "Biz de Varız Bildirisi" yayımlandığını anımsatarak, "Bu bildiriyi Valilik olarak ben de imzalıyorum" dedi.

Kadına şiddetin gelenek ve töre olması şiddete karşı çıkmayı değiştirmeyeceğini belirten Mayda, şöyle dedi:

"Şiddeti her şeyden önce insan hakkı ihlali olarak görüyorum. Şiddeti kınıyoruz. Bakanlığımızın bildirisine aynen katılıyor ve bildiriyi aynen imzalıyorum. Yerine göre değişik roller üstlenen annelerimiz, kız kardeşlerimiz, kızlarımız rolünde bulunan kadınlarımıza herhangi bir şekilde şiddeti uygun görmüyoruz. Bu konuda ne yazık ki zaman zaman basında can acıtıcı, yürek yakıcı kadına yönelik şiddet haberlerini okuyoruz. Erkekler tarafından kadına yönelik bu tür şiddetlerin artık son bulmasını arzu ediyoruz. Esasında şiddet ne şekilde olursa olsun acizliğin bir göstergesidir. Hayat arkadaşımız, kardeşimiz, annemiz, geleceğimizi emanet ettiğimiz evlatlarımız, kadınlar bu toplumun yarısını oluşturan erkeklerle aynı haklara sahip bireylerdir. İnançlarımız, kültürümüz, örflerimiz, adetlerimizle kadına büyük bir değer ve kıymet vermektedir. Bize de yakışan barış ve kardeşlik içerisinde yaşamaktır."

- GÜMÜŞHANE

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 'Kadına Şiddete Karşı Biz de Varız' - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Karadeniz'de keşfedilen doğal gazın değeri 80 milyar dolar Rekortmen dalgıç, 23 metre derinlikte boyu büyüklüğünde akya avladı Son Dakika! Erdoğan'dan kendisiyle ilgili skandal paylaşım yapan Hollandalı siyasetçiye tepki: Milletvekili müsveddesi, haddini bil Camiye gitmek için yolun karşısına geçmeye çalışan yaşlı adam, canından oldu İzmir'de koronavirüs vaka sayısı son 10 günde ikiye katlandı Daha büyük bir acı yok! Otomobilin arkasında duran oğlunu fark etmeyerek 25 metre sürükledi Genç adama mesajlı taciz: Yemeği getiren kuryeden gelen "Gey misin?" sorusuyla neye uğradığını şaşırdı Gözü gibi büyüttüğü iki evladından biri mezara diğeri hapse girdi! Melek'in annesinin ağıtları köyü inletti