Kadının sesinin daha gür çıktığı İran'da tabular yıkılıyor: Kadın araba tamircileri - Son Dakika

Kadının sesinin daha gür çıktığı İran'da tabular yıkılıyor: Kadın araba tamircileri

13.11.2019 16:16
Kadının sesinin daha gür çıktığı İran'da tabular yıkılıyor: Kadın araba tamircileri, System.String[]

Kadının sesinin giderek daha gür çıktığı İran'da üniversite mezunu iki kadın bir araba tamircisinde çalışmaya başladı.

Kadın erkek eşitliği konusunda yapılan araştırmalarda her yıl "kırık not" alan İran'da tabular yıkılıyor. Kadının sesinin giderek daha gür çıktığı ülkede üniversite mezunu 29 yaşındaki iki kadının bir araba tamircisinde çalışmaya başlaması da buna en güzel örnek.

Kadınların araba tamircisi olması sadece İran'da değil, birçok ülkede "garip" karşılanabilecek bir durum. Fakat hukuk mezunu Kiana Yarahmadi ve grafik tasarımıcısı Niloufar Farahmand'a göre "erkek mesleği" olarak görülen araba tamirciliğini kadınlar da yapabilir.

Kadının sesinin daha gür çıktığı İran'da tabular yıkılıyor: Kadın araba tamircileri

Kaynak: Euronews.com

Son Dakika Dünya Kadının sesinin daha gür çıktığı İran'da tabular yıkılıyor: Kadın araba tamircileri - Son Dakika Dünya


Son Dakika

HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, koronavirüs testinin pozitif olduğunu Genel Kurul'da öğrendi Manchester City, Lionel Messi'yle 10 yıllık sözleşme imzalamayı planlıyor İmamoğlu'ndan Bahçeli'nin eleştirilerine yanıt: Benim yapmak istediğim, vatandaşı doğru bilgilendirmek Kısa yoldan zengin olma hayali kuran 7 yıllık çift dolandırıcıların kurbanı oldu Vicdansız anne, tuvalette doğum yaptıktan sonra doğurduğu bebeğini diri diri mezara gömdü 2. Lig ekibi Turgutluspor, deplasmanda Denizlispor'u 2-1 yenerek kupadan eledi Bülent Arınç'ın istifasına AK Parti ve MHP'den ilk tepki: En büyük hizmetin "istifa" haline gelmesi çok büyük acı ABD'de çölde keşfedilen gizemli metal blok paniğe neden oldu