Adana'da Kadınlar, Öldürülen Kadınları Unutmadı - Son Dakika

Adana'da Kadınlar, Öldürülen Kadınları Unutmadı

07.03.2016 09:51
Adana'da Kadınlar, Öldürülen Kadınları Unutmadı

Adana'da Kadınlar Günü kutlamalarında kadınlar, erkekler tarafından öldürülen ya da erkek şiddeti nedeniyle cezaevine düşen kadınların isimlerini tişörtlerine yazdı.

Adana'da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamalarında kadınlar, erkekler tarafından öldürülen ya da erkek şiddeti nedeniyle cezaevine düşen kadınların isimlerini tişörtlerine yazarak onları unutmadı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Adana'da gar önünde bazı sivil toplum örgütü ve siyasi partilerin kadın temsilcileri kutlama yaptı. Alana gelen kadınların açtığı birbirinden ilginç döviz ve pankartlar ilgi odağı oldu. En çok dikkat çeken ise geçmişte erkekler tarafından öldürülen başta Özgecan Arslan olmak üzere o kadınların isimlerinin tişörtlerde yazılı olmasıydı. Kadınlar erkekler tarafından öldürülen kadınların yanı sıra erkek şiddeti nedeniyle cezaevine giden başta Çilem Doğan'ın isimlerini de tişörtlerine yazdı.

Alana gelen bir çocuğun ise "Çocuk gelin olmak istemiyorum" dövizi taşıması dikkat çekti.

Kadınlar Günü kutlamasına katılan en acılı kadın ise 10 Ekim 2015'te Ankara Garı kavşağında IŞİD militanları tarafından düzenlenen bombalı saldırıda ölen 106 kişi arasında bulunan Dilan Sarıkaya'nın annesiydi. Anne, elinde kızının katıldığı bir eylemde çekilmiş fotoğrafı ile gelerek kutlamaları gözüyaşlı bir şekilde takip etti. Kutlamalar daha sonra olaysız bir şekilde bitti. - ADANA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Adana'da Kadınlar, Öldürülen Kadınları Unutmadı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement