Antalya'da Kadınlar Plajı'nda 'Üstsüz' Krizi - Son Dakika

Antalya'da Kadınlar Plajı'nda 'Üstsüz' Krizi

28.08.2014 12:44
Antalya'da Kadınlar Plajı'nda 'Üstsüz' Krizi, System.String[]

Günlük 1000 kişinin giriş yaptığı Kadınlar Plajı'nda tesettürlü kadınlar ile üstsüz güneşlenenler arasında "Burası çıplaklar kampı değil" diye tartışma çıktı.

Antalya'da açılan 72 dönümlük Kadınlar Plajı'nda günlük giriş yapan ve denize giren kadın sayısının 1000'in üzerinde olduğu açıklandı. Talep nedeniyle şezlong, duş kabini, soyunma odası ve cankurtaran sayıları da artırılıyor. Plajda hafta sonu tesettürlü kadınlar ile üstsüz güneşlenenler arasında "Burası çıplaklar kampı değil" diye tartışma çıktığı belirtildi.

Büyükşehir Belediyesi'nin Sarısu Mesire Alanı'nda 72 dönümlük alana yaptığı Kadınlar Plajı, tartışmalar arasında geçen 16 Ağustos Cumartesi günü törenle açıldı. Bazı kesimlerin 'Cinsiyet ayrımcılığı' olarak yorumladığı Kadınlar Plajı'nı günlük 1000'in üzerinde kadının ziyaret ettiği açıklandı.

BİNİN ÜZERİNDE KADIN ZİYARET ETTİ

Kadınlar Plajı'nı kuran ve işleten Antalya Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden ANET A.Ş. Genel Müdürü Gökalp Dinçmen, 250 şezlongla başladıklarını ancak, talebin yoğun olması nedeniyle şezlong sayısının önce 500, yetmemesi üzerine de 650'ye çıkartıldığını söyledi. Kadınlar Plajı'nda günlük giriş yapan kadın sayısının binin altına düşmediğini belirten Gökalp Dinçmen, şöyle dedi:

"Yoğun ilgi nedeniyle taşımada kullanılan traktörün römorkunu 1'den 2'ye, cankurtaran kulesi ve cankurtaran sayısını 2'den 4'e, soyunma kabinini 3'den 4'e, duş kabini sayısını da 3'den 4'e çıkardık. Açılıştan bugüne 12 günlük sürede giriş yapan kadın sayısı 12 binin üzerinde. İnsanlar gayet mutlu bir şekilde orada denize girebiliyor."

Antalya'da Kadınlar Plajı'nda 'Üstsüz' Krizi

RUS VE KAZAKLARIN İLGİSİ

Türkler'in yanı sıra Antalya'da yerleşik bulunan Rus ve Kazak kadınların da yoğun ilgi gösterdiğini belirten Gökalp Dinçmen, Antalya'ya gelen Katar Kadın Futbol takımının da Kadınlar Plajı'nı tercih ettiğini söyledi.

İZİNSİZ YASAK

Genel Müdür Dinçmen, plajı kullanan kadınların kendi fotoğraflarını çekebileceğini ancak, karede ilgisi olmayan ve istemeyen bir kadının fotoğrafın bulunması durumunda müdahale edildiğini ve bu şekilde fotoğraf çekimine izin verilmediğini söyledi. İçeri kadın gazeteci girmesi durumunda izin almak şartıyla fotoğraf çekiminin serbest olduğunu anlatan Dinçmen, 1 Eylül'den itibaren et-balık gibi restoranların da hizmete açılacağını dile getirdi.

ÜSTSÜZ POLEMİĞİ YAŞANDI

Kadınlar Plajı'nda geçen haftasonu üstsüz denize giren iki genç kadınla, tesettürlüler arasında 'üstsüz denize girmeyin' polemiği yaşandı. Olaya ilişkin tesettürlü kadınlar yanlarındaki erkek çocuklarının etkilendiği gerekçesiyle müdüriyete 'Burası çıplaklar kampı değil' diye şikayette bulundu. İki genç kadın üstsüz güneşlenebilecekleri, ancak denize girerken üssüz olmamaları yönünde uyarıldı.

TESETTÜRLÜLERDEN ŞİKAYET

Kadınlar Plajı Müdürü Birgül Konuk, üstsüz ile tesettürlü kadınlar arasında tartışma yaşandığı yönündeki iddiaların doğru olmadığını belirterek, "Abartıldığı gibi bir şey olmadı. Plajımızda hem üstsüzler, hem Ruslar, hem tesettürlüler güneşlenip denize giriyor" dedi. Müdür Konuk, haftasonu yaşanan olayı şöyle anlattı:

"Üstsüz iki genç kadın vardı. Tesettürlüler 'Çocuklarımız görmesinler, çok fazla içice olmasınlar. Burası çıplaklar kampı değil' diye başvurdu. 'Burası Kadınlar Plajı üssüz de güneşlenebilirler. Siz de haşemayla girebilirsiniz, o hanımın da hakkı var' diyerek diğer kadınları uyardım. Üstsüz kadınlara da 'Denize girerken hiç olmazsa üstünüzü giyin' diye ricada bulundum. Çok anlayışlı davrandılar. Dün de 3 kadın vardı üstsüz güneşlenen. Denize girerken de aslında 'Üstsüz girilmez' diye bir durum yok ama ne üstsüz güneşlenen huzursuz olsun, ne de diğerleri. Denize girerken çok dikkat çekiyor, herkes görüyor. Özellikle yürürken. Ama, 'Otururken üstsüz olsun, denize girerken mayolu olsun' diye bir kural yok. Burası sadece tesettürlüler için açılan bir plaj değil."

Antalya'da Kadınlar Plajı'nda 'Üstsüz' Krizi

GÖRGÜ TANIĞI ANLATTI

Şezlongları birbirine çok uzak olmayan tesettürlü ile üstsüzler arasında tartışma çıktığını ve grupların arasında bunu konuştuklarını anlatan bir görgü tanığı ise şunları söyledi:

"Üstsüzler benim tam arkamdaydı, rahatça güneşleniyordu. Tesettürlülerle aralarında bir tartışma olmuş, onu konuşuyorlardı. Şezlongları birbirine çok uzak değildi. Plaj müdürü cankurtaran kulesinin altına geldi. Bu sırada tesettürlü kadın plaj müdürünün yanına giderek 'Böyle yakışıyor mu, uyardık, burası çıplaklar kampı mı?' diye şikayette bulundu. Müdür de 'burası kadınlar plajı isteyen istediği gibi girer' dedi. Tesettürlülerin yanında küçük erkek çocukları vardı."

Antalya'da Kadınlar Plajı'nda 'Üstsüz' Krizi
Antalya'da Kadınlar Plajı'nda 'Üstsüz' Krizi
Antalya'da Kadınlar Plajı'nda 'Üstsüz' Krizi

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Antalya'da Kadınlar Plajı'nda 'Üstsüz' Krizi - Son Dakika


Son Dakika

04:16 "Kalabalık yapmayalım" diyen doktoru tekme tokat dövdü! Korku dolu anlar kamerada İstanbul'da insan silüetinde bulut oluştu, herkes Nikola Tesla'ya benzetti 00:43 İstanbul'da insan silüetinde bulut oluştu, herkes Nikola Tesla'ya benzetti Burcu Özberk'in Aşk Mantık İntikam setinden paylaştığı göğüs dekolteli video olay oldu 00:15 Burcu Özberk'in Aşk Mantık İntikam setinden paylaştığı göğüs dekolteli video olay oldu
Akıllara zarar olay! 2 çocuğunun velayetini göğüs silikonu yaptırma karşılığında eski eşine verdi 23:13 Akıllara zarar olay! 2 çocuğunun velayetini göğüs silikonu yaptırma karşılığında eski eşine verdi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kripto para yatırımcısını yıkacak sözler: Kripto para ile mücadelemiz var 21:44 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kripto para yatırımcısını yıkacak sözler: Kripto para ile mücadelemiz var İBB tesislerinde 27 yıl sonra ilk kez alkol satışı yapılması tepki çekti 19:49 İBB tesislerinde 27 yıl sonra ilk kez alkol satışı yapılması tepki çekti
DEVA Partisi tarafını seçti! Babacan 19:01 DEVA Partisi tarafını seçti! Babacan "Kesinlikle Cumhur İttifakı'nda yer almayacağız" diyerek noktayı koydu Ormanlık alanda 3 yeri ateşe veren şahıstan, 16:16 Ormanlık alanda 3 yeri ateşe veren şahıstan, "Neden yakıyorsun?" sorusuna iki kelimelik cevap: Evimi yakıyorum
Advertisement