Kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilişinin 85'inci yılı - Son Dakika

Kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilişinin 85'inci yılı

04.12.2019 18:10
Kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilişinin 85'inci yılı, System.String[]

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilişinin 85'inci yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilişinin 85'inci yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

İba, mesajında, kadınların toplumun yarısını oluşturduğunu belirtti.

Kadınlar olmadan siyaset yapmadıklarını ve yapmayacaklarını belirten İba, "Atatürk'e çok şey borçluyuz. 5 Aralık 1934 yılında Türk kadınına seçme seçilme hakkı verildi. O günden bugüne 85 yıl geride kaldı." ifadesini kullandı.

AK Parti'nin kadın kollarının her daim güçlü yol aldığını aktaran İba, şunları kaydetti:

"Bugün başka hiçbir partide böyle bir güç yok. AK Parti Kadın Kolları teşkilatı yurdumuzun en büyük kadın hareketlerinden birisidir. Partimizin girdiği her seçimden zaferle çıkmasında kadınların çok önemli bir rolü bulunmaktadır. Kadınlar sosyal, kültürel, ekonomik, siyasi ve toplumsal alandaki konumlarını arttırmak için çalışmaya devam edecektir. Farkındalık yaratma, zihinsel dönüşüm, kadının güçlendirilmesi ve daha birçok alanda kadınların haklarını savunmaya devam edeceğiz."

Kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilişinin 85'inci yılı

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilişinin 85'inci yılı - Son Dakika


Son Dakika

Korona nedeniyle yoğun bakımda olan Yılmaz Vural'ın durumu iyiye gidiyor Hezimete uğrayan Paşinyan'dan tarihi itiraf: Azerbaycan'la savaşacak gücümüz kalmadı Anıl Karaer'in top toplayıcı çocuğa doğru sert bir vuruş yaptı ve büyük tepki çekti Alişan ve Demet Akalın'ın Şanlıurfa'daki tedbirsiz ziyafeti tepki çekmişti! Belediye iddialara yanıt verdi MSB'den CHP'li vekilin "Türk ordusu satılmıştır" sözlerine videolu gönderme: Asil milletimizin hizmetindeyiz Son Dakika! RTÜK, CHP'li vekilin Türk ordusuna yönelik "satılmış" sözlerini sarf ettiği yayına ilişkin inceleme başlattı 54 yaşında ringlere dönen Mike Tyson berabere kaldığı maçtan 156 milyon TL kazandı Ermenistan ordusundan alçak tuzak! Geri çekildikleri bölgelere binlerce mayın bırakmışlar