Kadınlardan Taksim'de Kürtaj Protestosu - Son Dakika

Kadınlardan Taksim'de Kürtaj Protestosu

08.09.2012 17:15
Kadınlardan Taksim'de Kürtaj Protestosu, System.String[]

Kürtaj Haktır Karar Kadınların Platformu üyesi bir grup, kürtaj yasağına karşı Taksim Meydanı'nda oturma eylemi yaptı.

Kürtaj Haktır Karar Kadınların Platformu üyesi bir grup, kürtaj yasağına karşı Taksim Meydanı'nda oturma eylemi yaptı.

Kürtaj Haktır Karar Kadınların Platformu üyesi yaklaşık 60 kişilik grup, Taksim Meydanı'nda oturma eylemi gerçekleştirdi. Hükümeti eleştirerek sloganlar atan kadınlar, ellerindeki pankartlar kürtaj yasağına tepki gösterdi. Eylem yapan grup, kısa bir süre önce 14 yaşında tecavüze uğrayan ve hamile kalan Zeynep'in savcılık tarafından kürtajının yasaklanmasına tepki gösterdi. Grup, "Kürtaj haktır tecavüz suçtur", "Kürtaja karışma tecavüzü engelle", "Nevin doğurmak istemiyor", "Zeynep doğurmak istemiyor", "Kürtaj benim kararım tecavüz senin şiddetin" pankartlarıyla kürtaj yasağına tepki gösterdi.

Eyleme katılanlardan Güzel Şahin, "Ben bu yaşta bile buna karşıyım, bu yaşta bu gençleri destekliyorum. Her zaman onların yanında olacağım. Bu haksızlıklara karşıyız. Bu zulümler kaldırılsın, artık yeter diyoruz. Her gün cinayet, her gün kadın tecavüzü, her gün işkence. Bunlar devam edecek, biz de bu eylemlere devam edeceğiz. Biz de bu zulme karşı her yerde olacağız. Hakkımızı alana kadar da direneceğiz" dedi.

Grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı. - İSTANBUL

Kadınlardan Taksim'de Kürtaj Protestosu

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kadınlardan Taksim'de Kürtaj Protestosu - Son Dakika


Son Dakika

Prim borçları nedeniyle emekli olamayanlara büyük fırsat! Yapılandırma için 2 ayınız var Otoyol ve köprülere "dinamik fiyatlandırma" modeli geliyor: Geçişler ucuzlayacak Son dakika! Ermenistan 1. Ordu Komutan Yardımcısı Albay Artur Sarkisyan öldürüldü Manavgat'ta defne yaprağından 5 milyon lira gelir bekleniyor ABD'den S-400 tehdidi: Türkiye'ye yaptırımlar kesin olarak düşünülüyor Oktay Kaynarca ve Necati Şaşmaz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yeniden bir araya gelecek Polis memuru, komşusunu 5 kurşunla öldürdü İmamoğlu, İstanbul'daki korona toplantısına neden davet edilmedi? Bakan Koca, ilk kez konuştu