Kadir'e üniversite sınavına hazırlanması için cezaevinde özel eğitmen desteği veriliyor - Son Dakika

Kadir'e üniversite sınavına hazırlanması için cezaevinde özel eğitmen desteği veriliyor

2 ay önce

Konya'da sevgilisi Ayşe D'yi döven Özgür Duran'a müdahale etmek istediği sırada kalbinden bıçaklayarak ölümüne sebep olan Kadir Şeker'e cezaevinde, üniversite sınavına hazırlanması için özel eğitmen desteği verildiği öğrenildi.

Konya'da, sevgilisi Ayşe D'yi (35) döven Özgür Duran'a (32) müdahale etmek istediği sırada kalbinden bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Kadir Şeker'e (20), cezaevindeki eğitim birimince üniversite sınavına hazırlanması için eğitmen eşliğinde destek verildiği öğrenildi. Şeker'in ayrıca psikolojik destek ve talebi üzerine, dini eğitim aldığı da belirtildi.

ÖZEL EĞİTMEN DESTEK VERİYOR

Kadir Şeker, tutuklanmasının ardından derslerinden geri kalmamak için ailesinden üniversiteye hazırlandığı ders kitapları ile sevdiği kitapları istedi. Şeker'e ayrıca Adalet Bakanlığı tarafından Ceza İnfaz Kurumları'nda diğer mahkumlara olduğu talebi üzerine eğitim birimince üniversiteye hazırlanması için eğitmen eşliğinde destek verildiği öğrenildi. Şeker'in hem kendi kitaplarından hem de cezaevi tarafından verilen kaynaklar ile üniversite sınavına hazırlanmayı sürdürdüğü öğrenildi. Şeker'in ayrıca psikolojik destek ile talebi üzerine dini eğitim de aldığı belirtildi. Öte yandan soruşturmanın cumhuriyet başsavcılığı tarafından en ince ayrıntısına kadar yürütüldüğü ve kısa sürede sonuçlanmasının beklendiği öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Olay, 5 Şubat Çarşamba akşamı meydana geldi. 4 ay önce Antalya'dan Konya'ya gelip yerleşen Ayşe D. ve Özgür Duran arasında tartışma çıktı. Tartışma üzerine Ayşe D. evden çıkıp olayın yaşandığı parka geldi. Özgür Duran peşinden geldiği kadını park ortasında dövmeye başladı. Bu sırada olayı görüp müdahale eden, üniversite sınavına hazırlanan Kadir Şeker, çıkan arbede sırasında Özgür Duran'ı kalbinden bıçaklayarak öldürdü. Olay sonrası gözaltına alınan Şeker, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece 'kasten adam öldürme' suçundan tutuklandı.

Kadir'e üniversite sınavına hazırlanması için cezaevinde özel eğitmen desteği veriliyor
Kadir Şeker davasında yeni ifade: Özgür Duran arkadan saldırıp darp etti

Kadir Şeker'in ifadesi ortaya çıktı

Kadir'in ölümüne neden olduğu Özgür'ün babası: Kopuk bir aile olmasaydık, böyle olmazdı

Son dakika: Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'den Kadir Şeker açıklaması: Sonucu bekleyeceğiz

Cumhurbaşkanlığı'ndan Kadir Şeker açıklaması: Haberleri görünür gerçeklik üzerinden yazarsınız ama hüküm olgusal gerçeklik üzerinden verilir


YORUMLAR


Son Dakika

'Evde Kal' uyarılarının dikkate alınmadığı Sivas'ta cadde ve sokaklar dolup taştı
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo: Irak'taki saldırılara yanıt vereceğiz Prof. Dr. Necmettin Ünal: İpin ucu kaçtı, bazı illerde sokağa çıkma yasağı şart